Rubriky:

EURO 2012

Čechy na EURO 2012 nejvíc táhne duel s Rusy. Šance na lístek je jedna ku sedmi

7. března 2012 08:48 - Praha

O vstupenky na zápasy českých fotbalistů na evropském šampionátu požádalo přes systém na oficiálních stránkách evropské federace UEFA 80 850 fanoušků. Největší zájem je o zahajovací utkání s Ruskem, na které se sešlo 25 247 objednávek.

 

Kacper Pempel, Reuters

Česká republika má na každý duel ve skupině k dispozici zhruba 3700 vstupenek. Šance, že zájemce získá lístek na souboj se sbornou, je tak přibližně jedna ku sedmi. O držitelích rozhodne los v režii UEFA.

Na druhé utkání s Řeckem přišlo 21 175 objednávek, o vstupenky na souboj s pořadatelským Polskem pak požádalo 20 582 lidí. Případný čtvrtfinálový duel české reprezentace si objednalo 6756 příznivců, semifinále 3541 zájemců a finále 3549 příznivců.

Každá z účastnických zemí má pro své zápasy k dispozici šestnáct procent kapacity stadionu. Z toho 3000 vstupenek dostala Fotbalová asociace ČR pro své potřeby, zbytek z kvóty pro Čechy, zhruba 3700 vstupenek na základní skupinu a 3500 na vyřazovací fázi, prodávala přímo UEFA na svých webových stránkách.

O šťastlivcích rozhodne los

Jelikož je po ukončení objednávek zájemců více než vstupenek, rozhodne o držitelích lístků losování v režii UEFA. S výsledky budou úspěšní i neúspěšní žadatelé seznámeni 15. března.

Dalších 1637 českých fanoušků získalo vstupenky loni v březnu v rámci předprodeje UEFA v sekci "Následuj svůj tým". Z toho 1134 uchazečů se přihlásilo o lístky na základní skupinu a 503 příznivců na zápasy celého turnaje.

Zájemci mohli také využít služeb cestovních kanceláří Slantour a Fotbal Travel, které spolupracují s pořadateli šampionátu a na každý zápas měly k dispozici zhruba 200 vstupenek. Podle informací ČTK prodala společnost Slantour na zápasy včetně play-off dohromady přibližně tisíc lístků. Obě kanceláře prodávaly vstupenky v balíčku s ubytováním i dopravou.

Po uzavření objednávek přes systém UEFA mají fanoušci možnost získat vstupenky už pouze v případě, že původní majitel lístek oficiálně vrátí. Na adrese https://ticketing.uefa.com/euro2012-en/default.aspx je možné koupit vrácenou vstupenku do 10. dubna.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..