Rubriky:

EURO 2012

Šmicer: Rosa není hlupák, aby z Arsenalu utíkal do Číny

14. března 2012 16:11 - Praha

Oddechli si, to je jasné. Šéfové fotbalové reprezentace nemohli dostat lepší zprávu, než že Tomáš Rosický o dva roky prodloužil smlouvu v londýnském Arsenalu. Kapitán národního týmu teď má jistotu a může se v klidu chystat na EURO 2012. Kouč Bílek s ním navíc může počítat i pro další kvalifikační cyklus. Pokud by „Malý Mozart“ zmizel třeba do Číny, bylo by jeho další působení v reprezentaci dost problematické.

 

Eddie Keogh, Reuters

Arsenal délku nové smlouvy nezveřejnil, podle zákulisních informací však má Rosický mezi Kanonýry jistotu až do června 2014. Radost tak zavládla i na Strahově. Reprezentace má před blížícím se EURO 2012 spokojeného kapitána – a navíc v pekelné formě.

„Jestliže jsem po minulých zápasech Tomáše chválil, že patřil k lepším hráčům Arsenalu, pak v pondělí byl proti Newcastlu jasně nejlepší! Rád bych ho v takové fazoně viděl i na šampionátu," těší kouče Michala Bílka.

Do klíčového rozhodnutí svému kapitánovi nemluvil. Spoléhal se, že si Rosický sám vybere nejlepší variantu. Na stole měl mnohem lukrativnější nabídky z Ruska či dokonce Číny, fotbalově však jasně zvítězil Arsenal.

„Jsem si jistý, že Tomáš měl od začátku jasno a třeba o Číně vůbec nepřemýšlel. Pak by to měl s reprezentací složité. O to větší radost mám, že s ním mohu i dál počítat," věří Bílek, že Rosický bude v národním týmu pokračovat i po šampionátu.

Z top klubů nikdo sám neodchází

„Sám jsem to zažil v Liverpoolu. Podle mého je tak deset klubů na světě, z nichž žádný fotbalista ze svojí vůle neodchází. Arsenal k nim samozřejmě patří také. Peníze jsou hezká věc, ale Rosa by byl hlupák, kdyby kvůli nim teď utíkal do Číny. Věřil jsem, že taková nabídka ho nemůže zlákat," notuje si s trenérem Vladimír Šmicer, manažer národního týmu.

„Potřebujeme, aby naši reprezentanti působili v co nejkvalitnějších klubech. A Tomáš teď bude dál hrát na nejvyšší možné úrovni, takže s ním můžeme počítat. Kdyby si šel vydělat do Číny, asi by opravdu mohl reprezentaci zabalit," uvědomuje si vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem.

„Rosa je v Arsenalu zabydlený, teď hraje opravdu skvěle. Působí v nadějném týmu a rozhodla touha ještě něco dokázat. Teď jen aby se s Arsenalem konečně dočkal nějaké trofeje. Nemusí na hráče působit dobře, pokud zůstane před turnajem bez smlouvy. O to důležitější je, že Tomáš už má klid. Proto jsme měli s Míšou Bílkem velkou radost, když jsme se tuto novinu v pondělí společně dozvěděli," zdůrazňuje Šmicer.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..