Rubriky:

EURO 2012

Bílek dává šanci Polákovi, Šmicer chystá omluvenku pro Plašila

2. dubna 2012 17:29 - Praha

Až do soustředění před EURO 2012 nemají žádnou společnou akci, a tak se stavitelé fotbalové reprezentace museli vydat na pozorování vytipovaných hráčů. Trenér Michal Bílek viděl v sobotu v akci tři české legionáře v bundesligovém duelu Hertha Berlín – Wolfsburg (1:4). Manažer Vladimír Šmicer se zase po letech vrátil do Bordeaux, kde byl středem jeho zájmu záložník Plašil.

 

Milan Malíček, Právo

"Během jara budeme hodně cestovat, abychom většinu hráčů viděli na vlastní oči," avizovali Bílek se Šmicrem po přátelském duelu v Irsku (1:1), který byl poslední společnou akcí národního týmu před nominací na šampionát.

Kouč si minulý víkend vybral utkání Hertha – Wolfsburg, v němž se mu v Berlíně představil stoper domácích Roman Hubník a také záložníci soupeře Jan Polák a Petr Jiráček. Všichni se nakonec do hry dostali a žádný trenéra nezklamal.

„Pro Herthu to byl hodně nešťastný zápas s krutým výsledkem. Jednu velmi nadějnou možnost vrátit svůj tým do hry měl i Hubník, ale za stavu 1:2 se hlavou neprosadil," popsal Michal Bílek pro asociační web.

Hubník byl v 62. minutě střídán. „Rozhodně to nebylo kvůli výkonu, patří totiž k základním pilířům Herthy. Své souboje spolehlivě vyhrával, škoda neproměněné šance a následného zranění. Po nedělním vyšetření jsem s ním už mluvil a podle všeho to nebude nic vážného - jde prý o podvrtnutý kotník," oddechl si Bílek.

Jiráček se tlačí do sestavy, Polák si místo hlídá

Jiráček se právě v reprezentačním duelu v Irsku zranil, a tak se do sestavy v novém angažmá vrací jen pozvolna. „Je to dáno i tím, že Wolfsburgu se nyní daří a sestava se příliš nemění. Jiráček jde do hry ale vždy jako první střídající a i tentokrát byl hned na hřišti cítit, odehrál téměř celý druhý poločas. Škoda jen, že spoluhráči zatím nedokážou využít jeho kombinačních schopností," všiml si český kouč.

Z celého trojlístku tak odehrál celý zápas pouze Jan Polák. A pro Bílka byl nejpříjemnějším překvapením. Po zranění z úvodu jara se do základní sestavy vrátil právě na úvod čtyřzápasové série výher a už z ní nevypadl. „Honza zůstává v okruhu širšího kádru a má také šanci se objevit v nominaci pro Euro. Hrál s velkým přehledem, plnil svůj úkol vyplnit defenzívní prostor, dokázal vyhrávat souboje," chválil Bílek.

Šmicer se snažil vyjednat volno pro Plašila

Manažer nároďáku pak zamířil na jih Francie do Bordeaux, kde v letech 2005-07 sám působil jako hráč. „Nebyl jsem tu čtyři a půl roku, ale jako by se ani nic nezměnilo. Prezident i další činovníci jsou stále stejní," usmíval se Vladimír Šmicer.

Přijel oťuknout možnost, zda by klub záložníka Jaroslava Plašila neuvolnil ještě před koncem sezóny.

„Jde o to, aby si mohl také trochu odpočinout. Všichni ostatní reprezentanti budou mít alespoň kratší dovolenou, ale on jediný by den před odjezdem na soustředění do Rakouska ještě hrál. I pro zdraví hráče by bylo vhodnější, aby měl pár dnů na regeneraci," poukázal Šmicer.

S prezidentem Bordeaux se proto nezávazně domlouval na předčasném uvolnění. Příslib dostal, ale rozhodne se zřejmě až počátkem května. „Dvě až tři kola před koncem by mohlo být jasno, zda ještě o něco budou hrát. I sobotní remíza 1:1 s Dijonem jim ale boj o pohárové příčky oddálila," vylíčil manažer.

Zápas ho trochu zklamal, ne tak klíčový český záložník. „Je vidět, že Jarda je stěžejní postavou týmu a ne jen proto, že je kapitánem. Každá nebezpečná akce jde přes něj a byl u všeho podstatného. Dobrá zpráva je, že je zdravotně v pořádku," hlásí Šmicer.

Společně s Bílkem budou v pozorovacích misích pokračovat i v dalších týdnech.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..