Rubriky:

EURO 2012

Němečtí fotbalisté před šampionátem uctí památku obětí Osvětimi

10. května 2012 16:46 - Berlín

Několik dnů před začátkem evropského šampionátu, který pořádá Polsko společně s Ukrajinou, pojedou představitelé německého fotbalu do bývalého nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Chtějí uctít památku obětí této továrny na smrt.

"Do (bývalého) koncentračního tábora pojedeme s delegací, jejíž součástí budou i hráči," řekl deníku Bild prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Wolfgang Niersbach. Podle portálu týdeníku Der Spiegel by mohlo jít o nejméně tři hráče, přičemž není vyloučené, že se mezi nimi objeví kapitán Philipp Lahm a jeho zástupce Bastian Schweinsteiger

Agentura PAP dnes napsala, že německý tým do Gdaňsku přijede 4. června. První zápas ve skupině hraje 9. června ve Lvově proti Portugalsku. DFB nechce zveřejnit, kdy se výprava do Osvětimi bude konat, protože chce obětem řádění nacistů vzdát hold v tichosti a bez přítomnosti novinářů.

V Osvětimi nacisté v letech 1940 až 1945 povraždili 1,1 miliónu lidí. Byli mezi nimi hlavně Židé, ale také Poláci, Romové nebo sovětští zajatci.

Na toto místo, které se stalo symbolem zvěrstev nacistického Německa v okupované Evropě, se 6. června vypraví také italští fotbalisté.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..