Rubriky:

EURO 2012

Výsledky na Euru budou předvídat ukrajinský vepř a polská slonice

23. května 2012 11:59 - Krakov

Ukrajinský vepř, který díky svým údajným nadpřirozeným schopnostem bude předvídat výsledky zápasů během nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu, má v Polsku konkurentku. Je jí slonice Citta ze zoologické zahrady v Krakově.

 

Gleb Garanich, Reuters

"V soutěži, kterou zorganizovali zaměstnanci zoo, Citta porazila osla a papouška," citovala polská média ředitele zoo Józefa Skotnického. Třiatřicetiletá slonice jako jediná správně předpověděla sobotní vítězství Chelsea v Lize mistrů. Při mistrovství Evropy Citta "vyvěští" vítěze tak, že sežere jablko položené na vlajce jednoho ze soupeřících týmů. Bude mít ale i možnost tipovat remízu.

Módu zvířecích věštců při sportovních akcích odstartovala chobotnice Paul z akvária v Oberhausenu, která při mistrovství světa v roce 2010 přesně určila výsledky sedmi zápasů německé reprezentace. Hlavonožec, jenž před dvěma lety uhynul a dočkal se sochy v nadživotní velikosti, se nemýlil ani v předpovědi finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

Na loňském hokejovém mistrovství na Slovensku věštila výsledky dvouhlavá želva a mýval, v Německu se zase před udílením filmových Oscarů podobně proslavila šilhavá vačice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..