Rubriky:

EURO 2012

Pudil v emocích po vyřazení z kádru pro EURO údajně odmítl pod Bílkem reprezentovat

28. května 2012 11:03 - Praha

Sen o místě v základní sestavě fotbalové reprezentace na evropském šampionátu je pryč, fotbalistu Daniela Pudila po čtyřech letech naopak zasáhlo déja vu: opět na poslední chvíli vypadl ze závěrečné nominace. S účastí na šampionátu v Polsku a na Ukrajině stoprocentně počítal. I proto podle dostupných informací nesl verdikt trenéra Bílka velmi nelibě a údajně nechce pod stávajícím trenérem v budoucnosti reprezentovat.

 

ČTK/AP

"Vím, že trenér má jedinou nejasnost o základní sestavě mezi mnou a Davidem Limberským. Jsem ochotem akceptovat jakouliv roli v týmu. V Ceseně jsem nastupoval i v záloze," reagoval před týdnem Pudil na slova reprezentačního trenéra Michala Bílka.

Z rozhodnutí byl v šoku

Když mu Bílek ještě v Bad Waltersdorfu oznámil, že na šampinát nepojede, byl Pudil v šoku. Podle informací přímo z místa soustředění českého národního mužstva reagoval velmi ostře, s trenérem národního mužstva se dostal do slovního konfliktu. Údajně dokonce prohlásil, že pod stávajícím trenérem už nikdy nebude reprezentovat, i kdyby jej Bílek do nominace v budoucnosti zařadil.

Pudil v průběhu soustředění v rakouském Bad Waltersdorfu mluvil o tom, že si absolutně nepřipouští neúčast na ME, teď ho ale stihl stejný osud jako před šampionátem v Rakousku a Švýcarsku.

Totéž zažívá shodou okolností i Pudilův velký kamarád Jan Rajnoch; také on se před oběma šampionáty nevešel mezi 23 vyvolených. Pudil přitom byl původně jedním z kandidátů na pozici v základní sestavě, protože stabilní levý bek Michal Kadlec má hrát ve středu obrany a pozice na levém kraji se tak uvolnila.

Zatímco v roce 2008 přišel Pudil o EURO, když si při údajné rvačce po oslavách slávistického titulu zlomil ruku, teď doplatil na to, že kapitán reprezentace Tomáš Rosický stále není úplně fit a kouč Michal Bílek do nominace nakonec zařadil typově podobného záložníka Vladimíra Daridu.

Ortel se dozvěděl od trenéra v neděli

Proto nezbylo místo na sedmadvacetiletého Pudila - univerzálního hráče, který může hrát na levém kraji obrany i zálohy. Pudil se to od kouče Bílka dozvěděl v neděli. "Rosa (Rosický) je pro tým důležitý i nedoléčený a chápu, že na šampionát jede," řekl Pudil. Jemu prý uškodilo i to, že se při jarním hostování v italské Ceseně zranil a kvůli zlomenému nártu odehrál v Serii A jen sedm zápasů.

"Vzhledem ke zlomenině nártu z ligového utkání v Lecce jsem s touto variantou musel i trošku počítat. Přece jen jsem vypadl na šest týdnů z tréninku i utkání těsně před mistrovstvím," poznamenal Pudil, který si prý navíc zranění obnovil v sobotním přípravném utkání s Izraelem v rakouském Hartbergu.

V něm Pudil odehrál 79 minut. "Do nártu jsem dostal znovu ránu. Dali mi prášky na bolest, nohu leduji a můj stav není úplně stoprocentní. Takže asi i z těchto důvodů ten Černý Petr padl na mě," přemítal Pudil.

Už před soustředěním prý nebyl úplně fit, což se nelíbilo španělské Granadě, kde má Pudil v létě nastoupit do přípravy. "Můj mateřský klub nebyl nadšený, že jdu do přípravy na EURO, protože dával přednost úplnému doléčení. Já to chtěl zkusit, abych si svou neúčast později nevyčítal," uvedl Pudil.

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..