Rubriky:

EURO 2012

Vlak do Vratislavi poveze náklad v ceně 2,5 miliardy korun

30. května 2012 07:08 - Praha

Kostky jsou vrženy, po nedělní výměně Daridy za Pudila se žádné další nominační překvapení nekonalo. Třiadvacítka českých fotbalistů pro EURO 2012 je daná, teď už jen páteční rozlučkový duel s Maďarskem v Praze a nedělní odjezd do dějiště šampionátu. Vyjdeme-li z cen jednotlivých hráčů, poveze speciální vlak do Vratislavi náklad v celkové ceně 2,5 miliardy korun.

 

Martin Gregor, ČTK

Český nároďák, to není jen nejlépe vydělávající brankář na světě. Petr Čech vyrazí na EURO 2012 s jistotou nové smlouvy s Chelsea, kterou uzavřel na další čtyři roky.

Čerstvý vítěz Ligy mistrů je podle serveru transfermarkt.de logicky nejdražším mužem Bílkova výběru s aktuální tržní cenou 630 miliónů korun. „Nová smlouva za mě míče neodchytá. Pro klid na duši ovšem jde o důležitý mezník v tomto roce. Stará smlouva se blížila ke konci. Množily se otázky typu, jestli prodloužím a jaká bude budoucnost. I během šampionátu by padaly stále častěji. Proto jsme chtěli mít všechno podepsané. Chtěl jsem se vyhnout otázkám na budoucnost," libuje si Čech, že už má jasno.

Osm „domorodců" čeká na laso z ciziny

Zatímco gólman Chelsea na žádný velký přestup nepomýšlí, spousta jeho spoluhráčů se může na mistrovství Evropy prodat a vydat se za lepším. V nominaci je osm zástupců domácí Gambrinus ligy, z nichž by se ani jeden přestupu do zahraničí nebránil.

Třeba takový Milan Petržela v minulosti nabídky měl, ale vždy zůstal v Plzni. Teď už má na odchod do ciziny nejvyšší čas. „Chtěl bych ven, nějaký věk na to mám. Uvidím po Euru, pokud se nám vydaří, vyhlídky by pro mě byly lepší. Teď to ovšem neřeším. Máme před sebou jasný cíl, kterým je postup ze skupiny," ujišťuje rychlonožka z Plzně před zápasy s Ruskem, Řeckem a Polskem.

Nejmenší tržní cenu má podle tabulky jeho klubový spoluhráč Vladimír Darida, jen 15 miliónů korun. Právě plzeňský talent se však může na šampionátu mnohonásobně zhodnotit. „Je to velký příslib. Technicky mimořádně vybavený hráč, což se v českém fotbale moc nevidí," avizuje kapitán Tomáš Rosický všem skautům, že ďáblík z Viktorie stojí za jejich pozornost.

Cena české reprezentace na EURO 2012:  
Brankáři  
Petr Čech Chelsea 630
Jaroslav Drobný Hamburk 50
Jan Laštůvka Dněpropetrovsk 63
Obránci  
František Rajtoral Plzeň 38
Tomáš Sivok Besiktas 200
Theodor Gebre Selassie Liberec 38
Roman Hubník Hertha Berlín 90
Michal Kadlec Leverkusen 190
Marek Suchý Spartak Moskva 90
David Limberský Plzeň 39
Záložníci  
Petr Jiráček Wolfsburg 100
Tomáš Rosický Arsenal 90
Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 100
Daniel Kolář Plzeň 46
Jaroslav Plašil Bordeaux 180
Jan Rezek Famagusta 30
Vladimír Darida Plzeň 15
Václav Pilař Plzeň 50
Milan Petržela Plzeň 45
Útočníci  
Milan Baroš Galatasaray 200
David Lafata Jablonec 36
Tomáš Necid CSKA Moskva 165
Tomáš Pekhart Norimberk 75
Celková cena celého týmu: 2,56 miliardy korun  
Ceny hráčů podle servru transfermarkt.de v miliónech korun  
dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..