Španělsko - Korea 4:1Torres gólem po roce za Španělsko pomohl šampiónům k výhře nad Koreou

Bern

Útočník Fernando Torres ukončil ve středečním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy proti Koreji roční střelecký půst ve španělské fotbalové reprezentaci a pomohl úřadujícím šampiónům k vítězství 4:1.

Fernando Torres (vpravo) se raduje ze své trefy v přípravném utkání španělské reprezentace proti Koreji. Blahopřeje mu Xabi Alonso.

Torres, jenž se naposledy v dresu Španělska trefil loni v červnu v USA a střelecky se mu nedařilo ani v Chelsea, dnes v Bernu otevřel skóre v 11. minutě. Krátce před koncem prvního poločasu sice vyrovnal Kim To-hon, ale favorit po přestávce třemi góly stanovil jasné skóre.

Španělé nastoupili ještě bez hráčů Barcelony, kteří kvůli přípravě na finále Španělského poháru, jež se hrálo v pátek, vynechali týdenní soustředění v Rakousku.

Své přípravy vyhráli také další účastníci EURO. Švédsko i díky gólu kanonýra Zlatana Ibrahimovice porazilo doma 3:2 Island, Nizozemsko porazilo 2:0 hosty ze Slovenska.

Fotbalové přípravy:
Bern: Španělsko - Korea 4:1 (branky: 11. Torres, 53. Xabi Alonso z pen., 58. Cazorla, 82. Negredo - 43. Kim To-hon).
Luzern: Švýcarsko - Rumunsko 0:1 (56. Grozav).
Göteborg: Švédsko - Island 3:2 (2. Ibrahimovic, 15. Toivonen, 81. Wilhelmsson - 29. Sigthórsson, 90.+3 Jónasson).
Rotterdam: Nizozemsko - Slovensko 2:0 (8. vlastní Saláta, 75. Van der Vaart).
Kelsterbach: Ázerbájdžán - Andorra 0:0.
Landover: USA - Brazílie 1:4 (45. Gomez - 12. Neymar z pen., 26. Silva, 52. Marcelo, 88. Pato).