Rubriky:

EURO 2012

O hracích dnech Eura nepůjdou Ukrajinci do práce

31. května 2012 14:31 - Kyjev

Ukrajinská vláda na čtvrtečním zasedání vyhlásila hrací dny evropského fotbalového šampionátu za dny pracovního volna. Podle agentury Unian se rozhodnutí týká měst, v nichž se budou zápasy hrát, tedy Lvova, Kyjeva, Charkova a Doněcka. Celkem bylo v těchto městech "zrušeno" osm pracovních dnů.

 

Profimedia.cz

Opatření má ale podle ukrajinské agentury háček - volné dny si Ukrajinci budou muset po šampionátu o sobotách napracovat. V Doněcku půjde o čtyři dny, v Kyjevě o tři a ve Lvově a Charkově po jednom. Finále 1. července, které na vlastní oči mohou vidět fanoušci v Kyjevě, se odpracovávat nemusí, protože připadá na neděli.

Ukrajinské hotely si stěžují, že očekávaný nápor turistů na "fotbalové" dny se zatím nedostavil. Ani obsazenost hotelů v Kyjevě na finále podle listu Kommersant-Ukrajina není uspokojivá, nemluvě o zápasech základní skupiny. Hoteliéři si prý stěžují, že kapacity obtížně zaplňují i navzdory slevám.

Turisty podle odborníků na cestovní ruch odrazuje negativní reklama, kterou údajně média o situaci na Ukrajině šíří doma i v zahraničí. Objevují se zprávy o vysoké míře zločinnosti, špatných komunikacích či o rasismu. Ukrajinští developeři přitom díky Euru v Kyjevě i ostatních městech realizovali řadu hotelových projektů - v neposlední řadě i proto, že vláda jim slíbila výhodné úvěry a desetileté daňové prázdniny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..