Pozor při cestě na Euro! Poláci opět zavedli hraniční kontroly

4. června 2012 11:45 - Náchod

Řidiči, kteří pojedou v těchto dnech do Polska, se budou muset obrnit trpělivostí. Polští celníci začali od pondělí kvůli blížícímu se fotbalovému mistrovství Evropy na hranicích zase kontrolovat vozidla. Zatím prý jen namátkově, takže provoz na přechodech byl dnes omezen jen částečně.

 

Petr Sznapka, ČTK

Největší nápor fanoušků a tím spojené komplikace v dopravě se ale čekají před pátečním zápasem české reprezentace s Ruskem ve Vratislavi, která je od Náchodu vzdálená zhruba 130 kilometrů. Polsko nasazením pohraničníků omezilo pravidla schengenského prostoru, která jinak umožňují pohyb bez kontrol.

Na každé auto nedojde

Mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová připomněla, že Poláci nechystají kontroly každého auta. "Budou provádět kontroly vytipovaných vozidel a osob s ohledem na zajištění veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti. Dle jejich vyjádření může dojít ke zpomalení průjezdu na přechodech," řekla.

Na příval fotbalových fanoušků se chystá i město Náchod. "Problémy čekáme v dopravě v den před zápasy a v den zápasů. S policisty, celníky a také polským městem Kudowa Zdroj se na Euro připravujeme tři měsíce," řekl starosta Jan Birke (ČSSD). Náchod patří k dopravou nejzatíženějším městům v Česku. Tranzitní silnice do Polska prochází středem města a největší dopravní zácpy jsou před kruhovým objezdem u Slávie.

V případě kolapsu odstaví kamióny

V případě hrozby kolon a kolapsu dopravy ve městě a na přechodu má česká policie připraveno odstavení kamiónů na obchvatu České Skalice a obchvatu Hradce Králové. Kamiony tam v minulosti odstavovala například při sněhových kalamitách, kdy byl přechod neprůjezdný. I díky nasazení stovek policistů starosta nečeká, že se fotbaloví fanoušci ve městě dopustí výtržností či naruší veřejný pořádek.

Motoristé kvůli opatřením na polské straně nemohou přejet hranice kdekoliv. V hradeckém kraji mohou auta přejíždět pouze na osmi silničních hraničních přechodech v Náchodě, Starostíně, Otovicích, Královci, Malé Čermné, Orlickém Záhoří, na Pomezních Boudách a v Bartošovicích v Orlických horách. Ostatní přechody, kterými se dá nyní projíždět auty, bude možné až do 1. července používat pouze jako turistické stezky pro pěší nebo cyklisty.

ras, ČTK, Sport.cz

Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: