Rubriky:

EURO 2012

Dovalil se už nemůže dočkat Eura, zápasy bude sledovat z tribuny

5. června 2012 15:15 - Andorra la Vella

Pořádně napilno má v těchto dnech fotbalový trenér Jakub Dovalil. Jako asistent začal v druhé polovině května se seniorskou reprezentací finální přípravu na nadcházející Euro, nyní si jako hlavní kouč odskočil ke dvěma zápasům evropské kvalifikace jednadvacítek s Černou Horou a v Andoře a ve středu vyrazí do dějiště seniorského šampionátu do Polska, aby se znovu připojil k národnímu A-týmu.

 

Jan Handrejch, Právo

"Jak se vrátíme z jednadvacítky z Andorry, jen si přehodím nějaké věci do tašky a budu pokračovat. Asi se vypravím přes noc. Už se do Polska moc těším," prohlásil Dovalil v Andoře, kde je s jednadvacítkou na utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

V Polsku poprvé v kariéře pozná, jak chutná atmosféra velké seniorské akce. Na starosti bude mít například různé skupinové tréninky, spolu se zbytkem realizačního týmu budou také sledovat ostatní soupeře. Při zápasech pak nebude sedět přímo na lavičce českého celku, ale v hledišti.

"Budu někde na tribuně za střídačkou, abych to viděl trošku z výšky. Shora je to někdy vidět líp než z té střídačky. O poločase pak budeme moci dávat pokyny, jak to vypadalo shora," uvedl Dovalil.

Zůstat u seniorského týmu nehodlá

Asistentem u seniorské reprezentace se stal teprve nedávno s výhledem na Euro a po jeho skončení se vrátí zpět k jednadvacítce. Že by zůstal u seniorského týmu, to neplánuje. "Na dvou frontách se pokračovat nedá, navíc to ani nejde, protože ty termíny jsou naprosto stejné," podotkl.

"Samozřejmě to bude ještě záležitost nějakého jednání, ale jsem přesvědčen o tom, že zůstanu u jednadvacítky, abychom dohráli kvalifikaci. Vždy když odešel nějaký trenér třeba v polovině cyklu, nikdy to neudělalo dobrotu," dodal Dovalil.

ČTK

Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..