Rubriky:

EURO 2012

Zápasy Bílkova týmu na Euru pohlídá padesát českých policistů

8. června 2012 17:06 - Praha

Na všechny zápasy českého mužstva na fotbalovém mistrovství Evropy dohlédne 50 českých policistů a specialisté na sledování rizikových fanoušků. Na dnešní utkání s Ruskem dorazil do polské Vratislavi tým policistů už ve čtvrtek.

 

Jan Handrejch, Právo

K polským bezpečnostním složkám se přidalo ve čtvrtek večer 50 policistů z Moravskoslezského kraje. Po zápasu odjedou zpátky domů, a tak by to mělo být podle mluvčího při každém utkání českého mužstva. Součástí výpravy pořádkové policie je zhruba deset policistů z antikonfliktního týmu. "Jejich přítomnost si Poláci velmi pochvalují, po našem vzoru je zavádí i do činnosti svých policejních jednotek," řekl mluvčí.

Kromě uniformovaných policistů odjelo do Polska už v pondělí také 12 tzv. spotterů. Jedná se o policisty, kteří se přímo na stadiónech soustředí na určování skupin rizikových fanoušků. "Spotteři zůstanou v zahraničí po celou dobu šampionátu. Spolupracují se zahraničními kolegy, protože mají zkušenosti z předchozích mezinárodních sportovních akcí," uvedl mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

Policie hlídkuje také na trasách fanoušků. "Ve vlacích, kterými do Vratislavi míří po železnici fanoušci jednotlivých týmů, jsou přítomni policisté oddělení doprovodů vlaků. Přes naše území se už v ranních hodinách přesunulo několik ruských, ale i řeckých fanoušků. Vše se dosud obešlo bez problémů," řekl mluvčí.

Kvůli lidem cestujícím na šampionát zavedlo polské ministerstvo vnitra od 4. června dočasnou pohraniční kontrolu. Omezila se tak pravidla schengenského prostoru, která jinak umožňují pohyb bez kontrol. Opatření se vztahuje na polské hranice s Českem, Slovenskem a Německem. V úseku české hranice se jedná o 120 přechodů. Poláci slíbili pouze namátkové kontroly zaměřené na problémové skupiny fanoušků, neměly by se týkat například rodin s dětmi na výletu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..