Rubriky:

EURO 2012

Na Staroměstském náměstí sledovalo zápas s Ruskem na ME několik tisíc lidí

8. června 2012 21:47 - Praha

Zhruba tři tisíce fanoušků sledovaly na velkoplošné obrazovce na pražském Staroměstském náměstí úvodní utkání českých fotbalistů na mistrovství Evropy s Ruskem v polské Vratislavi. Akce se obešla bez větších konfliktů a zranění. Pouze v závěru zápasu, který ČR prohrálo 1:4, napadali dva čeští fanoušci turistu z Ruska.

 

Vít Šimánek, ČTK

Obrazovka je umístěna vedle pomníku Jana Husa, naproti stojí pódium, na kterém před začátkem utkání zahrála hudební skupina Mandrage. Po jejím vystoupení oslovil fanoušky moderátor večera Ondřej Hejma a z odezvy davu vyplynulo, že čeští příznivci jsou ve výrazné převaze nad ruskými. Lidé sledují první vystoupení českých fotbalistů na šampionátu také ze zahrádek přilehlých restaurací a oken domů.

Policie nezaznamenala žádné konflikty. Podle jejího mluvčího Jana Daňka je situace poklidná. "Odehrává se to v přátelském duchu, výrazné problémy ani neočekáváme," řekl mluvčí. Problémy nezaznamenali ani lékaři z pražské záchranky. Situaci monitoruje také několik hasičských jednotek.

.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..