Rubriky:

EURO 2012

VIDEO: Ruští fanoušci vyprovokovali po utkání s českým týmem potyčky

9. června 2012 15:08 - Vratislav

Čtyři příslušníky ochranky napadli ruští fanoušci na stadiónu ve Vratislavi po pátečním utkání mistrovství Evropy, v němž ruský tým porazil české fotbalisty 4:1. Dnes nad ránem došlo rovněž k potyčce mezi ukrajinskými a ruskými fanoušky ve Lvově.

Na amatérském záznamu, který odvysílala polská televizní stanice TVN24, je vidět skupina fanoušků napadající na stadiónu ve Vratislavi pěstmi a kopanci členy pořádkové služby v zelených vestách. "Čtyři lidé odjeli po tomto incidentu do nemocnice, ale nic vážného se jim nestalo a byli propuštěni," řekl mluvčí vratislavské policie Pawel Petrykowski. "Agresory se snažíme identifikovat," dodal.

Ještě před zahájením zápasu zadržela policie čtyři opilé Rusy, kteří vyprovokovali rvačku v baru ve vratislavském Starém městě.

Ve Lvově zase skupina asi patnácti ruských fanoušků rozjařených po vysoké výhře 4:1 nad českým týmem vyšla ze zóny a začala nadávat menší skupince domácích příznivců. Došlo i na několik ran pěstí, než policie výtržníky rozehnala. Ukrajinská policie, která nikoho nezatkla, tvrdí, že zasáhla ještě dříve, než mohlo k nějakému násilí dojít.

Ve Lvově jsou vzhledem k historickým skutečnostem poměrně napjaté vztahy mezi Ukrajinci a Rusy. Město bylo po druhé světové válce centrem nacionalistických snah o odtržení od tehdejšího Sovětského svazu

V úterý budou ruští fanoušci procházet ulicemi Varšavy k Národnímu stadiónu, kde se bude hrát zápas mezi Ruskem a Polskem. K průvodu už dostali povolení varšavské radnice. Dnes se má konat schůzka úředníků se zástupci ruských fanoušků, na níž upřesní podrobnosti průvodu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..