Rubriky:

EURO 2012

Podle polské asociace mohli za suché hřiště v Gdaňsku Italové

11. června 2012 13:16 - Varšava

Za suché hřiště v nedělním utkání fotbalového mistrovství Evropy mezi Španělskem a Itálií v Gdaňsku prý mohlo vedení týmu z Apeninského poloostrova, které před šlágrem skupiny C odmítlo trávník pokropit. Šéf Polské fotbalové asociace Grzegorz Lato tak reagoval na stížnosti úřadujících mistrů světa a Evropy.

 

Kai Pfaffenbach , Reuters

Po remíze 1:1 stav hrací plochy v gdaňské PGE Areně kritizovali trenér Španělů Vicente del Bosque či španělští reprezentanti Andrés Iniesta, Cesc Fábregas a Xavi. Podle nich příliš suchý a dlouhý trávník negativně ovlivnil hru obou týmů a divákům zkazil zážitek z výborného fotbalu.

"Je to nesmysl, tráva byla perfektně zastřižena," řekl bývalý polský reprezentant Lato místní rozhlasové stanici TOK FM. "Hrací plocha se před zápasem kropí, ale k tomu potřebujete souhlas obou týmů. Španělsko s vodou souhlasilo, ale Itálie ji odmítla," vysvětlil vítěz Zlaté kopačky pro nejlepšího střelce MS 1974.

"Bylo to lepší taktické rozhodnutí pro Italy, protože věděli, že trávník bude pomalejší. Na pokropeném hřišti se míč pohybuje rychleji a dovoluje i lepší pohyb," dodal Lato.

Evropská fotbalová asociace UEFA ve svém prohlášení uvedla, že zavlažování hrací plochy bylo zastaveno více než 75 minut před výkopem kvůli obavám z možného poškození trávníku. "Stejná procedura se používá pro všechny zápasy turnaje, aby se našel kompromis mezi ochranou hrací plochy a požadavky zúčastněných stran."

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..