Rubriky:

EURO 2012

UEFA chce kvůli rasismu posílit policejní dozor na trénincích

11. června 2012 22:34 - Krakov

Představitelé Evropské fotbalové unie (UEFA) požádali starosty polských a ukrajinských měst, která během mistrovství Evropy hostí tréninky jednotlivých týmů, aby posílili policejní dohled na stadionech. Chtějí se tak vyhnout incidentům s rasistickým podtextem.

 

Anatoli Stepanov, Reuters

První stížnosti na chování fanoušků už UEFA zaznamenala od nizozemských fotbalistů, kteří trénují na stadionu Wisly Krakov. Minulý týden jejich přípravu sledovaly tisíce polských fanoušků a hráči si prý museli vyslechnout napodobování zvuků opic.

UEFA v oficiálním dopise rovněž požaduje, aby úřady v pořadatelských zemích rasistické chování trestaly okamžitým vypovězením hříšníků ze stadionů a jejich okolí a aby proti nim zahájily trestní stíhání.

Přípravy na šampionát provázely velké obavy z možných rasistických útoků na fanoušky i hráče v obou pořadatelských zemích, zatím se ale nepotvrdily. UEFA má oficiálně hlášený jen tento incident z tréninku Nizozemska.

Podle informací italských a britských médií si ale urážky od španělských fanoušků vyslechl také italský reprezentant Mario Balotelli při vzájemném nedělním zápase obou týmů v Gdaňsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..