Rubriky:

EURO 2012

Famózní Hübschman si zasloužil absolutorium, Čech za minelu jen dostatečnou

12. června 2012 22:47

Nasazení Tomáše Hübschmana do zápasu s Řeckem při druhém vystoupení na mistrovství Evropy bylo pro českou fotbalovou reprezentaci cosi jako zlatý jackpot. Třicetiletý záložník předvedl v úterý famózní výkon. Slovy trenéra Brücknera, byl jako počítač. Dokonalý, bezchybný. I proto si zasloužil v hodnocení Sport.cz a deníku Právo jedničku.

 

Jan Handrejch, Právo

Nejhorší hodnocení mají naopak brankář Petr Čech a útočník Milan Baroš. Gólman české reprezentace předvedl proti Řecku strašidelnou minelu. Budiž mu ke cti, že po utkání nehledal výmluvy. "Samozřejmě moje chyba. Komická," pokrčil rameny strážce české svatyně.

Útočník Milan Baroš po nezaslouženém pískotu fanoušků při souboji s Ruskem, kdy i přes prohru předvedl bojovný výkon s mnoha vítěznými souboji a perfektním držením míče, tentokrát zůstal ve stínu spoluhráčů a jeho přínos pro hru nebyl zdaleka takový.

Petr Čech

Petr Čech

Hodnocení redakce: 4

Strašidelnou chybou postavil Řeky na nohy. Snadný míč mu nepochopitelně vypadl. Centrované balóny v dalším průběhu chytal s jistotou, další práci neměl.

Theodor Gebre Selassie

Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 1

Ukázal jarní libereckou formu. Jistý, nebezpečný při ofenzivních výpadech, přičemž hned z prvního přišel Pilařův gól. Kličkami a přešlapovačkami motal Řekům hlavy.

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok

Hodnocení redakce: 2

Zdánlivý podíl na gólu Řeků je nulový. Jen poslechl Čecha žádajícího šéfa obrany, aby míč nechal. Bezchybný v hlavičkových soubojích, obětavě se vrhal do střel. Precizně dirigoval defenzivu.

Michal Kadlec

Michal Kadlec

Hodnocení redakce: 2

Děsivý výkon proti Rusku odčinil. Na pozici stopera byl jistý. Hlavičky vyhrával, do rozehrávky se raději nepouštěl.

David Limberský

David Limberský

Hodnocení redakce: 2

Jistý, obětavý a bezchybný. Ukázal důraz, který je mu vlastní, nebál se podpořit ofenzivu.

Tomáš Hübschman

Tomáš Hübschman

Hodnocení redakce: 1

Famózní! Mozek mužstva. Z jeho přihrávky padl první gól, míče ve středu pole sbíral s jistotou, vyhrával hlavičkové souboje, s přesností rozehrával. Skvěle spoluhráče dirigoval, v závěru burcoval.

Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil

Hodnocení redakce: 2

Byl ve stínu Hübschmana. Nedostal tolik prostoru vyniknout, jako by nechtěl míč. Ale v defenzivě jistý.

Petr Jiráček

Petr Jiráček

Hodnocení redakce: 2

Dělovkou načal řeckou popravu. Do přestávky důrazný, obětavý, neustále v pohybu. V druhé půlce se nechával příliš strhnout k ofenzivě a zapomínal na obranu.

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický

Hodnocení redakce: 2

Parádní přihrávkou vyslal Gebre Selassieho k centru na druhý gól. Blýskl se krásnou střelou, několikrát se výborně vrátil, aby pomohl defenzivě.

Václav Pilař

Václav Pilař

Hodnocení redakce: 2

Hodně míčů ztrácel, chyběla mu větší přesnost, ale po centru Gebre Selassieho šel jako hladový tygr. I po přestávce nebezpečný v útoku, dál hodně kazil.

Milan Baroš

Milan Baroš

Hodnocení redakce: 4

V pozici osamoceného bijce na hrotu byl i přes výhru horší než s Ruskem. Míč tolik nepodržel, hodně soubojů prohrál. Ani rychlostí neznamenal nebezpečí.

Daniel Kolář

Daniel Kolář

Hodnocení redakce: 3

Náhradník Rosického neoslnil. Nepřesný, váhavý v rozehrávce, v defenzivních úkolech rozpačitý. Když měl balón podržet, zbytečně se jej zbavoval.

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart

Hodnocení redakce: 2

Nedostal příležitost ukázat schopnosti gólového zabijáka. V závěru výborně vypomohl defenzivě.

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..