Rubriky:

EURO 2012

V Kyjevě museli hospitalizovat sedm opilců, poptávka je po pivu

13. června 2012 17:10 - Kyjev

Sedm zahraničních fanoušků bylo od začátku fotbalového Eura v Kyjevě hospitalizováno s těžkou opilostí. Agentuře Interfax to dnes řekla šéfka kyjevské zdravotní správy Alla Areškovičová. Několik z nich se prý ocitlo až na jednotce intenzivní péče.

 

Anatoli Stepanov, Reuters

Národnost pacientů Areškovičová neprozradila, dodala jen, že po vystřízlivění absolvovali cizinci "lékařskou konzultaci", po níž byli všichni propuštěni. Zdravotní následky jejich nevázané jednání nezanechalo.

Podle ukrajinského tisku prudce stoupá zejména spotřeba piva, což je údajně způsobeno silnými vedry, která na Ukrajině panují. V Charkově, jednom z pořadatelských měst mistrovství, dnes radnice rozhodla o kropení fanouškovské zóny v centru města. O nasazení kropicích vozů na pokyn vedení UEFA údajně uvažují i v ostatních třech ukrajinských hostitelských městech.

Podle ukrajinské agentury TSN mohou ale fanoušci v těchto dnech najít úkryt před sluncem i v kostele. Duchovní řeckokatolické církve ve městě Vyšhorod u Kyjeva instaloval pro věřící fandy v jedné z lodí místního kostela plátno, na které zápasy Eura promítá projektorem.

Otec Taras podle TSN chce nejen přilákat nové věřící, ale i ukázat, že "duchovní je také jenom člověk". V kostelní fanouškovské zóně ovšem zakázal kouřit, pít alkohol a klít.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..