Rubriky:

EURO 2012

Bendtnerovi hrozí trest za propagaci sponzora při oslavě gólu

14. června 2012 13:19 - Lvov

Dánskému fotbalistovi Nicklasi Bendtnerovi se zřejmě prodraží jeho druhá branka ve středečním utkání mistrovství Evropy s Portugalskem. Hrozí mu totiž postih od UEFA kvůli nedovolené propagaci irské sázkařské společnosti při gólové oslavě.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Poté co dánský útočník v 80. minutě vyrovnal na 2:2, lehce si stáhl trenýrky a vyhrnul tričko tak, aby bylo vidět logo sázkové společnosti na lemu jeho spodního prádla. Podobné reklamy jsou ale zakázané, jelikož oficiální sponzoři šampionátu platí milióny eur, aby byla jejich značka vidět při zápasech.

Navíc podobné chování hráčů je zakázané i podle pravidel FIFA. "Hráč, který bude mít pod dresem reklamní nápis či bude využívat reklamní slogany, může být potrestán," stojí v pravidlech FIFA.

Kromě toho Bendtner svým chováním zadělal na problém také dánské asociaci, která má exkluzivní smlouvu s jinou sázkařskou společností. "A toto je samozřejmě porušení takové smlouvy. A také porušení pravidel UEFA o komerci během šampionátu," řekl agentuře AP mluvčí dánské asociace Lars Berendt.

Asociace rozhodla: Bendtner musí používat jiné spodní prádlo

Podle Bendtnera k incidentu došlo neúmyslně. "Jen jsem měl radost z gólu. Rozhodně v tom nebyl úmysl. Jen jsem měl na sobě spodní prádlo, které mi nosí štěstí," řekl Bendtner. "Bylo to nešťastné, ale nemám s nikým žádnou dohodu. Nebylo to nic zištného," dodal.

Deník Ekstra Bladet informoval o tom, že dánská asociace již Bendtnerovi nařídila, že v dalších utkáních musí používat jiné spodní prádlo.

Není to poprvé, co se fotbalista musí zpovídat za nedovolenou reklamu. V roce 2009 byl německý útočník Mario Gomez podezříván, že při bundesligovém utkání mezi Stuttgartem a Dortmundem propagoval energetický nápoj Red Bull. Při oslavě gólu totiž otevřel imaginární plechovku, napil se z ní a pak se rozběhl k fanouškům, zatímco předváděl mávání křídly ve stylu reklamního sloganu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..