Rubriky:

EURO 2012

Ukrajinské rodiny nabízejí návštěvníkům Eura ubytování zdarma

14. června 2012 16:16 - Kyjev

Až tisíc ukrajinských rodin se přihlásilo do akce, jejíž organizátoři chtějí návštěvníkům ukrajinských zápasů fotbalového mistrovství Evropy poskytnout ubytování zdarma. Reagují tak na údajně přemrštěné ceny hoteliérů, kteří chtějí na náporu fandů v pořadatelských městech za každou cenu vydělat. Nabídky na bezplatné přenocování v rodinách už podle agentury Unian využily stovky fanoušků.

 

Anatoli Stepanov, Reuters

"Přesnou statistiku nemáme, ale kolem pěti stovek bezplatných nocležníků to už bude," řekl agentuře jeden z organizátorů. Nabídky na nocleh soustřeďuje pořadatelská organizace Ukrajina 2012 prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Velké výnosy hlásí dodavatelé občerstvení ve fanouškovských zónách v Kyjevě, Lvově, Charkově i Doněcku, kde tisíce lidí přihlížejí zápasům na velkoplošných obrazovkách. V Kyjevě prý v pondělí při utkání domácí reprezentace se Švédskem dokonce došlo pivo. "Na něco takového jsme nebyli připraveni," popsal apetit švédských fandů dodavatel z místního pivovaru.

Média informují o rekordních obratech prodejců rychlého občerstvení, ale i suvenýrů. Na dračku prý jde zvláště ukrajinská specialita - ložní prádlo s emblémem Eura. Větší výnos naproti tomu čekali mobilní operátoři. Příznivci prý moc nevolají, průměrný fanoušek od začátku mistrovství poslal domů jen pět esemesek.

Vedle obchodníků je v Kyjevě v pohotovosti i policie. Ve čtvrtek ráno musela posílit hlídky poté, co ve středu večer anonymní telefonát oznámil v centru města uložení bomby. Zónu vyhrazenou fanouškům policie trvale monitoruje kamerami, vchody přes turnikety a elektronické rámy kontrolují desítky policistů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..