Rubriky:

EURO 2012

Trenér Irů Trapattoni bude podezřelý, nebo zrádce

15. června 2012 15:36 - Gdaňsk

Italský trenér irských fotbalistů Giovanni Trapattoni je před posledním utkáním svého týmu na Euru v nezáviděníhodné roli. Rád by se rozloučil výhrou, ale to by zároveň znamenalo vyřazení "jeho" Itálie. Třiasedmdesátiletý "Maestro" se nechal slyšet, že jeho krajané od něj žádný dárek očekávat nemohou.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

List Gazzetta dello Sport poukázal na Trappatoniho dilema. "Když vyhraje, bude ve své vlasti za zrádce. Když prohraje, bude to Irům podezřelé," napsal deník.

Trenér se tím však příliš netrápí. "Budoucnost squadry azzurry nezáleží na mně. Když Italové chtějí postoupit, musejí si to zasloužit," řekl Trapattoni.

Sám sice italské reprezentační mužstvo čtyři roky trénoval, ale teď prý ho zajímají jen Irové. "Je mou povinností, abychom se domů vrátili se ctí," řekl kouč, jehož tým má na kontě zatím dvě porážky a je bez šance na postup.

Po čtvrtečním debaklu 0:4 od Španělů se sice i na jeho hlavu snesla vlna kritiky irského tisku, ale o místo se bát nemusí. Po postupu na Euro, který byl pro Iry prvním po 24 letech, se na ostrově těší značné popularitě a má v kapse smlouvu na další dva roky.

Ani fanoušci se na něj nezlobí a i po kruté prohře vyprovázeli mužstvo bouřlivým potleskem. Irští diváci patří k nejvěrnějším, což ve svém komentáři ocenil i polský deník Gazeta Wyborcza. "Může někdo tyhle Iry nemilovat?" napsal list a vyjádřil politování nad tím, že čtvrtfinále už bude bez diváků v zeleném.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..