Rubriky:

EURO 2012

Potvrzeno. Proti Polsku Rosický nehraje. Paralela s Litvou se přímo vnucuje

16. června 2012 17:29 - Vratislav
(Aktualizováno: 16. června 2012 19:32)

Potvrzeno, na Poláky vyrukuje česká fotbalová reprezentace bez kapitána a klíčového muže. Bolavá achilovka totiž Tomáše Rosického ke klíčovému zápasu skupiny A proti domácí Smudově družině nepustila. "V deset dopoledne zkusil v doprovodu reprezentačních fyzioterapeutů Koláře a Janouška na naší základně v Oporowskeho ulici Tomáš trénovat, v poledne při taktické přípravě na zápas trenér Bílek oznámil, že hrajeme bez něho," prozradil mluvčí národního mužstva Jaroslav Kolář.

 

Jan Handrejch, Právo

Paralela s kvalifikačním duelem o EURO v Litvě se přímo vnucuje. Také v Kaunasu musela česká reprezentace loni v září bezpodmínečně vyhrát, aby postoupila do baráže a nebyla odkázána na výsledek souběžně hraného střetnutí Španělsko - Skotsko, rovněž v Litvě byla nucena vyrovnat se s absencí zraněného kapitána Tomáše Rosického. Před sedmi měsíci úkol zvládla a na druhou příčku ve skupině dosáhla, dnes večer půjde do šampionátového duelu s Polskem s cílem stejným. Ve Vratislavi se Smudovou družinou neprohrát, alespoň druhé místo ve skupině A obsadit a do čtvrtfinále postoupit. A zase bez kapitána!

Poplach v Kaunasu, šachy ve Vratislavi

V Kaunasu vznikl poplach kolem Rosického až čtyřiadvacet hodin před zápasem, ve Vratislavi vládne už pátým dnem.

V Litvě se šel kapitán české reprezentace dokonce půl hodiny před zápasem rozcvičit, aby zjistil, jak na tom doopravdy je a zda ho poraněná třísla do zápasu pustí. Jeho jméno se dokonce objevilo i v zápisu o utkání, protože trenér Michal Bílek do poslední chvíle věřil, že dirigent jeho týmu hrát bude.

Ve Vratislavi na tom byl podobně. Určitá nuance vznikla jen v tom, že Rosického netrápí třísla, ale bolavá achilovka. Nejistota střídající naději  však byla stejná... „Pořád věřím, že se Tomášův zdravotní stav zlepšil natolik, že proti Polákům bude moci nastoupit," utěšoval se trenér, i když Rosický vynechal i páteční podvečerní oficiální trénink a rozhodnutí odložil na sobotu.

Poláci vyvedení z omylu

Při dopoledním rozcvičení a tréninku měl posoudit, jak na tom je a jak se cítí. Samozřejmě za zavřenými dveřmi, pochopitelně v přísném utajení, protože před klíčovým duelem se hrála mezi oběma tábory i velká taktická bitva. I Poláci měli žít do poslední chvíle v nejistotě, zda mají s přítomností Rosického v sestavě českého týmu počítat.

„Češi blufují, jsem si jistý," tvrdil trenér jejich družiny Smuda, přesvědčen o tom, že legionář z Arsenalu hrát bude, zatímco jeho protějšek Bílek nedopustil, aby byť jen půl slova o zdravotním stavu Rosického proniklo na veřejnost, i když už v poledne při taktické přípravě oznámil, že mužstvo nastoupí bez Rosického.

Ten dopoledne skutečně odjel v doprovodu fyzioterapeutů na bývalé hřiště vratislavského Slasku, aby tam zjistil, že bolavá achilovka ho večer na trávník nepustí. Trenér Bílek proto rozhodl, že vsadí na stejné složení, v jakém vyrukoval národní tým do druhého poločasu duelu s Řeckem.

Sestava české reprezentace proti Polsku:
Čech – Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský – Hübschman, Plašil – Jiráček, Kolář, Pilař – Baroš.

Do čtvrtfinále chceme, říká Rosický

I takovéto šachy k utkání patřily. Hrálo se totiž o hodně. O postupovou příčku, o účast ve čtvrtfinále.

„Všichni cítíme obrovskou šanci. Na všech mých spoluhráčích je vidět veliká touha dostat se dál, nabízející se šanci na čtvrtfinále chceme využit," tvrdil Rosický.

„A je jedno, zda bychom ho hráli v Gdaňsku či ve Varšavě. Hlavně se tam chceme dostat," přidával se trenér Bílek.

Oba si přitom vybavili sedm měsíců starou paralelu na zápas v Litvě. I tam se musela reprezentace bez dirigenta Rosického obejít, přesto klíčovou kvalifikační partii zvládla. Dnes večer na tom bude  proti Polákům podobně.

Zase klíčový zápas, opět povinnost vyhrát, aby odpadly veškeré spekulace. A přitom se zase obejít bez zraněného kapitána Rosického, který bude na trávníku opět scházet.

zp, dos, (Vratislav), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..