Rubriky:

EURO 2012

Kapitán Rosický opustil reprezentaci a vrátil se do Prahy

18. června 2012 11:02 - Vratislav
(Aktualizováno: 18. června 2012 12:50)

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický opustil mužstvo a v doprovodu fyzioterapeuta Pavla Koláře se vrátil z polské Vratislavi do Prahy. Léčba jeho bolavé achilovky, kterou si zranil ve druhém šampionátovém duelu s Ruskem, bude probíhat v Čechách. "Nejhorší je, že vůbec netušíme, jak na tom bude," přiznal reprezentační manažer Vladimír Šmicer.

 

Jan Handrejch, Právo

Vedení české výpravy dělá vše proto, aby kapitán reprezentace Tomáš Rosický byl na čtvrteční čtvrtfinále evropského šampionátu s Portugalskem k dispozici.

V neděli dopřál trenér Michal Bílek všem hráčům volno, legionář z Arsenalu se však vrátil v doprovodu fyzioterapeuta Pavla Koláře do Prahy, kde se podrobí intenzivní léčbě. Lékaři i fyzioterapeuti usoudili, že je to nejlepší možnost, jak se pokusit dát reprezentačního kapitána dohromady.

Rosický se zranil ve druhém šampionátovém duelu s Ruskem a o přestávce se musel nechat vystřídat. Lékař národního týmu Petr Krejčí sice po návštěvě vojenské nemocnice ve Vratislavi a důkladné Rosického prohlídce vyloučil, že by magnetická rezonance objevila na Rosického achilovce nějakou patologickou změnu, nebo snad dokonce trhlinu, kapitán však přesto nemohl ke klíčovému utkání skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nastoupit.

"V sobotu dopoledne zkusil trénovat, ale bolest ho na hřiště nepustila," pravil Krejčí, podle něhož způsobuje kapitánovy zdravotní problémy nejspíše přetížení.

Rosický zůstal v duelu s Polskem jen na lavičce, v neděli se v doprovodu fyzioterapeuta Pavla Koláře vrátil do Prahy, kde se podrobí intenzivní léčbě. Do polské Vratislavi by se měl za mužstvem vrátit v úterý.

"Uvidíme, jak na tom bude po návratu. Zatím nemá smysl spekulovat, natož pak něco předjímat," vyhnul se jakékoli prognóze reprezentační lékař Krejčí.

Česká reprezentace trénovala na stadiónu Slasku Vratislav dnes a  bude se na něm připravovat i zítra, do Varšavy se pak přesune letecky ve středu. Ke čtvrtfinálovému duelu s Portugalskem nastoupí ve čtvrtek ve 20.45.

zp, ram (Vratislav), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..