Poznaň

Dal nádherný gól, ale málem si znovu zadělal na problémy. Věčný průšvihář Mario Balotelli se na EURO blýskl parádní trefou v utkání proti Irsku na 2:0, když zpoza bránícího hráče nedal nádherným volejem v pádu brankáři Givenovi šanci. Místo oslav ale italský forvard rozjel divadlo, které naštěstí pro něj spoluhráči udusili v zárodku.

Leonardo Bonucci zakrývá dlaní Balotellimu ústa, aby nekřičel hanlivé výrazy na adresu italského kouče.

Balotelli gestikuluje ke střídačce

Balotelli se dostal na hřiště až v 74. minutě, kdy vystřídal veterána Di Nataleho, jemuž dal kouč Cesare Prandelli přednost. A to zřejmě útočník Manchesteru City bral jako velkou nespravedlnost.

Po své parádní trefě tak jen svěsil hlavu a tvářil se ublíženě. Z ničeho nic ale začal naštvaně mávat a gestikulovat směrem k trenérovi. Duchapřítomný spoluhráč Leonardo Bonucci si uvědomil hrozící průšvih, a tak Balotellimu raději zakryl ústa. Vzápětí přiběhli další radující se italští hráči, kteří střelce druhého gólu ve vítězných oslavách zpacifikovali.

Po závěrečném hvizdu Balotelli mířil k lavičce a zkušený gólman Gianluigi Buffon raději ještě přiběhl k o třináct let mladšímu forvardovi a promluvil mu do duše.

Trenér Prandelli dal Balotellimu důvěru hned na začátku turnaje. Tu však zklamal lajdáckým zahozením šancí v prvním duelu proti Španělsku. Střídající Di Natale naopak šanci využil a mistrům světa dal gól.

Role obou útočníků se tak otočily. Balotelli se v zápase proti Chorvatsku dostal na hřiště až v 69. minutě a proti Irsku nakonec ještě později.