Rubriky:

EURO 2012

Moje nejhorší sezóna v životě, hlesl Robben po vyřazení

19. června 2012 16:48 - Varšava/Kyjev

Nizozemský fotbalista Arjen Robben připustil, že právě prožil nejhorší sezónu v kariéře. S Bayernem Mnichov prohrál finále Ligy mistrů a Německého poháru, v bundeslize skončil druhý a černý rok podtrhl s nizozemskou reprezentací vyřazením už po základní skupině evropského šampionátu. Robben teď nechce fotbal na nějaký čas vidět a doufá, že v příští sezóně se vše otočí.

 

Alessandro Bianchi, Reuters

"Byla to má nejhorší sezóna v životě. Nedopadlo to dobře s Bayernem ani s národním týmem. Je to neskutečné a bolí to o to víc, že jsem byl před sezónou nadšený a natěšený. Jestli bylo finále Ligy mistrů šokem, tohle zklamání s reprezentací bylo ještě nečekanější," řekl Robben, který také selhal v prodloužení finále Ligy mistrů, v němž nedal penaltu.

Tři prohry ve skupině? Ani v nejčernějších snech

Zklamání z klubu chtěl zahnat na Euru. Ani v nejčernějších snech si prý nepředstavoval, že by Oranjes ve skupině mohli skončit bez bodu s třemi porážkami. "S potenciálem, jaký máme v útoku, je neuvěřitelné, že jsme nedokázali vyhrát jediný zápas. Nevím, jestli jsme si mysleli, že se všechno udělá samo a že budeme ve finále. Možná jsme byli příliš uvolnění. A prohra v prvním zápase s Dánskem byla smrtící," podotkl.

Za totální kolaps jednoho z favoritů turnaje a předloňského vicemistra světa nesou podle Robbena odpovědnost úplně všichni. "Na vině jsme všichni a bolí to, že to musím říkat. Ale nic nehrálo v náš prospěch. Atmosféra byla jiná než na světovém šampionátu," prohlásil záložník Bayernu.

Revanš na příštím šampionátu

Přestože Nizozemci selhali, Robben je přesvědčen, že na dalším šampionátu mohou vše napravit. "Tohle není konec této hráčské generace. Je tu několik skvělých fotbalistů, kteří toho mohou na světovém šampionátu v roce 2014 hodně nabídnout," mínil Robben.

Po nevydařené sezóně si chce nyní hlavně odpočinout. "Teď chci jet na dovolenou a zapomenout na fotbal. Musím načerpat novou energii pro další sezónu. Doufám, že v ní bude všechno lepší," dodal Robben.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..