Rubriky:

EURO 2012

Božský Messi je pokořil. Rozpláčou Plzeňáci Ronalda?

21. června 2012 12:58 - Varšava

Fotbalový fenomén Lionel Messi. Byli z něj vyvalení. A handrkovali se o jeho dres. Vzpomínka na střet s hvězdou Barcelony v Lize mistrů ještě nestačila z fotbalistů Plzně vyprchat a už je čeká největší rival argentinského míčového kouzelníka. Jen klubovou scénu vymění za reprezentační a v dresu Portugalska narazí na Cristiana Ronalda.

 

Jan Handrejch, Právo

A zatímco Messiho borci ze západu Čech zastavit nedokázali a ve dvou vzájemných zápasech odcházeli z trávníku poraženi, přičemž jim argentinský kouzelník nasázel v odvetě Ligy mistrů tři góly, Ronalda chtějí zastavit, aby si proklestili cestu k medaili z mistrovství Evropy. Byť nijak netají, že sok z Pyrenejského poloostrova jim po chuti ve čtvrtfinále nijak extra není.

„Portugalce jsem si do čtvrtfinále nepřál. Byl bych raději za jiného protivníka a nejde jen o pohled z hlediska obránce na hřišti, protože na mne bude s největší pravděpodobností vycházet spíše Nani a Ronalda bude krýt Theo Gebre Selassie. Má formu, a tak bych se bez vzájemného souboje obešel,“ kaboní se obránce David Limberský, který je jedním ze sedmi borců v kádru reprezentace na mistrovství Evropy pyšnících se podzimním startem proti Barceloně s Messim v sestavě. Minuty proti španělskému velkoklubu s Argentincem v sestavě si připsali ještě Pilař, Kolář, Petržela, Rajtoral, Jiráček a Darida.

„Já stavím Ronalda o trošku víc, protože hrál v mém oblíbeném Manchesteru United. Jenže si myslím, že ve srovnání s Messim jde o zcela odlišného fotbalistu,“ přemítal reprezentační benjamínek Vladimír Darida.

Pilař má radši Messiho

V hodnocení se zcela rozcházel s autorem dvou českých branek na šampionátu Václavem Pilařem. „Osobně mám raději Messiho, protože hraje v Barceloně, kterou považuji za nejlepší tým světa,“ říkal rychlonožka z kraje reprezentační zálohy.

„Oba jsou naprosto výjimeční. Vůbec si nedokážu představit, že bych se dostal na úroveň, které Messi i Ronaldo dosáhli,“ směje se záložník Daniel Kolář. „Nejprve jsem byl z možnosti nastoupit v jedné sezóně po Messim proti Ronaldovi nadšený. Ale už vše vidím hlavně z pohledu možnosti zisku medaile na šampionátu. Jednou se možná budou chlubit, že jsem hrál v sezóně proti dvěma nejlepším fotbalistům světa, což se mnohým nepoštěstí za celou kariéru. Nicméně teď musím přiznat, že bych si mimořádný zážitek raději odpustil,“ přiznává s úsměvem Kolář.

Limberský už spřádá plán, jak Ronaldovi zápas otrávit, pokud se dostane do jeho blízkosti. „Plzeňský spoluhráč Pavel Horváth mi pošle nějaká sprostá slovíčka a já se pokusím soupeře vyprovokovat. Třeba takový Salpingidis mi při utkání s Řeckem nadával v angličtině souvisle čtvrt hodiny. Ale nedal jsem se a byla z toho vyrovnaná slovní bitva, jejíž obsah by však zádný papír neunesl,“ mrkal uličnicky Limberský.

Radek Malina, Vratislav, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..