Rubriky:

EURO 2012

Odhodlaný Kadlec: Tátovo anglické stříbro či dánský dynamit jsou pro nás inspirací

21. června 2012 08:39 - Vratislav

Otec Miroslav přivezl z evropského šampionátu stříbrnou medaili. Michal Kadlec, syn úspěšného stopera národního mužstva z EURO v Anglii 1996, mohl zatím oslavit jen postup ze skupiny do čtvrtfinále, v němž česká družina narazí ve čtvrtek ve Varšavě na Portugalsko. Borec, jenž byl nejlepším střelcem Česka v kvalifikaci o šampionát v Polsku a na Ukrajině pevně doufá, že účast mezi nejlepšími osmi týmy starého kontinentu nebude pro jeho mužstvo konečnou.

 

Jan Handrejch, Právo

Po postupu ze skupiny jste vzpomínal na úspěch vašeho otce Miroslava při ME v Anglii, kde česká reprezentace skončila stříbrná. Vývoj skupiny B přihrál Česku pro čtvrtfinálový souboj i nyní Portugalsko. Uvědomil jste si, že se historie opakuje?

Chtěli jsme jet podle šestadevadesátého, jedeme trošku jinak (směje se)... Tehdy reprezentace stejně jako my úvodní duel prohrála, v posledním zápase pak remizovala a postoupila z druhého místa, my jsme skupinu vyhráli. Uvidíme, jak se vše vyvrbí.

Přál jste si pro čtvrtfinále někoho jiného z kvarteta, které se nabízelo? Třeba Německo, kde působíte?

Bylo mi jedno, proti komu nastoupíme. Měl jsem hlad po čtvrtfinále. Cíl jsme splnili. Nyní už nemáme co ztratit. Navíc Portugalci jsou favorité. Nicméně věříme, že ve čtvrtfinále se historie bude opakovat se vším všudy a my postoupíme, tudíž si stejně jako táta zahraju semifinále.

Připomínali jste si se spoluhráči úspěch mužstva trenéra Uhrina z šestadevadesátého?

Nejprve před šampionátem, že bychom chtěli dosáhnout něčeho velkého. A posléze po utkání s Ruskem. Tehdy spíše v rovině nejrůznějších legrácek, že jsme stejně jako před šestnácti lety ještě neukázali svoji sílu. Asi jsme potřebovali nakopnout, abychom se probudili a uvědomili si, že jsme na EURO.

Ve srovnání s týmy jako je Portugalsko, Německo, Anglie či Španělsko je český tým považován za outsidera. V naprosto stejné pozici byl i váš otec se spoluhráči před lety. Netíží vás takové názory?

Rozhodně ne. Klíčová je víra ve vlastní schopnosti. My jsme od zápasu s Ruskem v situaci, kdy si musíme věřit. Jsme všichni odhodlaní a nepochybujeme o sobě. Jsme stejně dobří jako kdokoliv jiný na turnaji, v což pevně věříme a právě to je recept na úspěch.

Může pro vás být inspirací úspěch českého mužstva v Anglii?

Myslím, že jako inspirace může posloužit cokoliv. Ať už úspěch naší reprezentace v šestadevadesátém nebo třeba vítězství Řecka na šampionátu v Portugalsku, protože ani s Řeky nikdo nepočítal. Dalším příkladem je pak Dánsko ve dvaadevadesátém, jehož hráči se na turnaj sjeli přece místo vyloučené Jugoslávie z dovolených a měli být jen do počtu. Byli jasnými outsidery. A turnaj vyhráli.

Radek Malina, Vratislav, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..