Rubriky:

EURO 2012

Nic těžkého. Buď to půjde, nebo ne, ponechal Rosický nad startem proti Portugalcům dál otazník

20. června 2012 19:20 - Varšava

Žádné filosofování, natož pak nějaké dlouhé přemýšlení. „Na mém rozhodování nebude nic těžkého. Buď to půjde, nebo ne,“ nedělal kapitán české reprezentace Tomáš Rosický vědu ze svého startu ve čtvrtečním čtvrtfinále evropského šampionátu proti Portugalcům, když konečně dorazil s výpravou do Varšavy.

 

Jan Handrejch, Právo

Dopoledne si s ostatními hráči zatrénoval na vratislavském trávníku, po odpoledním leteckém přesunu do polského hlavního města spěchal s trenérem Michalem Bílkem na Národní stadión. Samo sebou ho jen obhlédnout, pochopitelně pouze odpovědět na několik desítek otázek, protože tak velí šampionátový protokol.

Jasno do evergreenu kolem Rosického startu a jeho bolavé achilovky proti Portugalcům nevnesl ani kapitán, ani kouč.

„O mém startu se rozhodne až ve čtvrtek ráno podle toho, zda noha zareaguje, nebo ne," odrážel legionář z Arsenalu všechny otázky. A dokonce s úsměvem ve tváři, jímž před konfrontací s Řeky a Poláky šetřil.

„Pochopitelně, že existuje větší šance, když už jsem absolvoval trénink," pravil na vysvětlenou.

Že by tedy naděje přece jen existovala? Že by Rosický proti portugalskému týmu nakonec vyrukovat mohl? Že by vědomí důležitosti zápasu a výjimečná motivace k tomu převážila i nad faktem, že sedm dnů netrénoval?

„Pro mě nejde o žádné těžké rozhodování. Buď to půjde, nebo ne," nenechal  Rosický nahlédnout do svého nitra. Zase s úsměvem, opět jako by nad věcí, znovu s nadhledem, jako by ani nešlo o čtvrtfinále a možnost proklestit si přes Ronalda a spol. cestu dál.

I z trenéra Bílka ovšem podobné fluidum vyzařovalo. „Pochopitelně že absence Rosického by pro nás komplikaci představovala, protože když hráč jeho kalibru nenastoupí, mužstvu logicky chybí. Kdyby nehrál, museli bychom ho nahradit stejně, jako v předchozích zápasech," pravil trenér viditelně nakřáplým hlasem, neboť se o něho pokouší viróza.

zp, dos, Varšava, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..