Rubriky:

EURO 2012

Mentální cvičení na Ronalda Bílek nenachystal. Gebre Selassieho ale čekají perné chvilky

21. června 2012 13:46 - Varšava

Zase musel čekat, jak na tom kapitán reprezentace Tomáš Rosický po dopoledním rozcvičení bude. Opět odkládal rozhodnutí, jakou sestavu k večernímu čtvrtfinálovému duelu proti Portugalcům na trávník pošle. Teď už ví, že Rosický znovu nenastoupí. Podobné dilema však už trenéra Michal Bílka z míry nevyvádí, protože před klíčovým duelem ve skupině proti domácím Polákům ho řešil rovněž. „Když Tomáše zdravotní problémy na hřiště nepustily, musíme ho nahradit stejně, jako v předchozích zápasech,“ nenechává se Bílek vyvést míry.

 

Jan Handrejch, Právo

Jak velkou komplikaci pro vás představuje neustálé čekání a soustavné odklady, zda Rosický bude či nebude v pořádku? Anebo jste se snad už obrnil a zvykl si?

Ale pro mě to samozřejmě komplikaci představuje, protože když Tomáš nehraje, mužstvu citelně chybí. Pokud by ho ale zdravotní problémy nepustily ani do čtvrtfinále s Portugalskem, budeme ho muset nahradit stejně, jako v přechozích zápasech.

Nepůjde ale jen o to nahradit Rosického, budete si muset poradit i s největší portugalskou hvězdou Ronaldem, který se dostává zase do skvostné formy. Už jste připravovali Gebre Selassieho na to, jak ho uhlídat? Nachystali jste pro něho nějaké mentální cvičení?

Theo má na šampionátu také vynikající formu a bude to pro něho hodně zajímavý zápas. Zvláště proti útočníkovi, který je schopen nastřílet čtyřicet, padesát gólů ze sezónu. Jestli ale Ronalda uhlídáme, to nebude záležet jen na Theovi, protože do jeho bránění se bude muset zapojovat víc hráčů. Nesmí dopřávat Ronaldovi prostor, nesmí ho nechat rozběhnout, protože pak je těžko k zastavení.

Když už jsme u mentálního cvičení, prý jste si na pomoc přizvali i Mariana Jelínka, hokejového kouče a osobního trenéra Jaromíra Jágra...

Ale to už v Praze. Udělal nám v hotelu Praha motivační přednášku, která na všechny hodně zapůsobila.

Proti Ronaldovi a spol. to bude zapotřebí... Mimochodem - berete čtvrtfinálovou konfrontaci jako souboj svého týmu s Ronaldem?

Vůbec ne. Portugalci mají silný a vyvážený tým, v němž Ronaldo není sám. Nepřipravujeme se proto jen na něho, ale na celé mužstvo. Na Ronalda, stejně jako na Naniho, Meirelese, Quaresmu...

Takže půjde v první řadě o to eliminovat portugalské hvězdy a jejich přednosti?

Musíme taktiku přizpůsobit tomu, abychom se ubránili ofenzivní síle Portugalců v čele s vynikajícím Ronaldem, ale zároveň se prosadili vlastní kombinační hrou. Nesmíme ponechávat Portugalcům prostor, jako tomu bylo v úvodním zápase s Ruskem, protože soupeř by nás trestal.

Jak se zdá, i před čtvrtfinále svému týmu bezmezně věříte...

Portugalci jsou stejně jako před šestnácti lety na evropském šampionátu v Anglii ve čtvrtfinále favority, ale když zopakujeme výkony z posledních zápasů ve skupině, máme šanci jít dál.

Nerozhodí vás večer fakt, že jste si nemohli na varšavském Národním stadionu před konfrontací s Portugalci vůbec zatrénovat?

Je každopádně nezvyklé, aby se den před zápasem nemohlo trénovat na hřišti, kde se bude hrát, ale nemyslím, že by to mělo mít na náš výkon vliv.

zp, dos, Varšava, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..