Rubriky:

EURO 2012

VIDEO: Rosický proti Portugalcům nenastoupí. Jedině, kdyby nám teklo do bot, řekl Šmicer

21. června 2012 10:55 - Varšava
(Aktualizováno: 21. června 2012 11:47)

Nekončící evergreen kolem kapitána české fotbalové reprezentace Tomáše Rosického má další hořké rozuzlení. Ke čtvrtfinálovému duelu proti Portugalcům dnes večer v základní sestavě nenastoupí. Dopoledne totiž zkusil nohu s bolavou achilovkou procvičit a zatížit, ale záhy zjistil, že od začátku nastoupit nemůže. „Nebylo to žádné složité rozhodování. Potřeboval jsem si ověřit, zda to půjde nebo ne,“ řekl na rovinu. Informace o tom, že v základní sestavě českého týmu bude zraněný kapitán chybět a nastoupí jedině tehdy, když nám poteče do bot, vypustil manažer reprezentace Vladimír Šmicer ještě předtím, než trenér Michal Bílek oznámil na odpolední taktické poradě sestavu.

 

Jan Handrejch, Právo

Lékaři a fyzioterapeuti národní týmu dělali všechno možné a nemožné, aby dali Rosického do pořádku a on mohl po absenci v zápase s Polskem ke čtvrtfinále nastoupit. Doktoři Petr Krejčí a Novák ho vyšetřili ve vratislavské vojenské nemocnici, aby konstatovali, že nejde o zranění, ale přetížení achilovky.

„Provedli jsme i magnetickou rezonanci, která potvrdila, že v achilovce není žádná trhlina. Zánět vznikl z přetížení," konstatoval Petr Krejčí.

Cesta do Prahy kapitánovi nepomohla

Proto také odletěl fyzioterapeut Pavel Kolář v neděli společně s Rosickým soukromým letadlem do Prahy, kde se kapitán na Kolářově klinice podrobil intenzivní léčbě. „Má tam přístroje, které jsme ve Vratislavi neměli k dispozici," vysvětloval reprezentační manažer Vladimíř Šmicer.

„O nic speciálního ale skutečně nešlo. Neměl prostě v Polsku náčiní, které na mé noze chtěl vyzkoušet," smál se po dvoudenním pobytu v Čechách Tomáš Rosický, který se k mužstvu připojil v úterý po obědě. Ve středu zkusil s ostatními trénovat, ve čtvrtek dopoledne zatížil bolavou nohu znovu.

Manažer: Injekce riskovat nebudeme

„Od začátku určitě hrát nebude, ale na lavičku se posadí. Kdyby bylo v závěru čtvrtfinále zle, třeba by zkusil mužstvu pomoci. Na určitou fázi utkání by k dispozici mohl být," vyzradil Vladimír Šmicer ještě dopoledne. Že by Rosický nastoupil s obstřikem achilovky, který by utlumil bolest, to však vyloučil.

„Injekce by sice bolest utlumila a šlachu znecitlivěla, ale riziko by bylo příliš velké. Do toho rozhodně nepůjdeme," prohlásil rezolutně manažer.

Rosického tak stejně jako ve druhém poločase zápasu s Řeckem a poté v duelu s Polskem zřejmě nahradí Daniel Kolář, podle Šmicra však může dojít v sestavě českého celku ve večerní partii s Portugalci i k dalším změnám.

Odmítl je však upřesnit, natož pak prozradit, ve které řadě by mohlo ke korekturám dojít. Trenér Michal Bílek oznámí sestavu pro čtvrtfinále s Portugalskem, jež se hraje od 20.45 na Národním stadionu ve Varšavě, až na pravidelné odpolední taktické přípravě.

zp,dos, Varšava, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..