Rubriky:

EURO 2012

Plašil byl nejslabší, Gebre Selassie po přestávce uvadal. Vyčnívali Čech, Sivok a Limberský

22. června 2012 01:25 - Varšava

Brankář Petr Čech a obránci Tomáš Sivok s Davidem Limberským vyčnívali výkonem v sestavě české fotbalové reprzentace při čtvrtfinálové řeži mistrovství Evropy 2012 s Portugalskem. Ve Varšavě byl naopak při měření s pátým nejlepším týmem starého kontinentu podle žebříčku UEFA jednoznačně nejslabší Jaroslav Plašil, jehož výkon měl k borci majícímu držet českou sestavu daleko.

 

Petr Josek, Reuters

Slabší hodnocení si vysloužila i dvojice Theodor Gebre Selassie, Jan Rezek. První z borců hrál pětačtyřicet minut proti hvězdnému borci skvělou partii. Po přestávce však uvadal a v rozhodující chvíli trestuhodně zaspal při náběhu Cristiana Ronalda, jenž následně hlavou trknul míč za Čechova záda, čímž český výběr z turnaje prakticky vyřadil.

Za ostatními spoluhráči zaostal rovněž záložník Jan Rezek, který naskočil do zápasu v jeho průběhu místo benjamínka Vladimíra Daridy. A prakticky nedostal příležitost, aby ukázal své schopnosti.

Petr Čech

Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

Vysoké i střílené centry sbíral s přehledem. Po půli výborně vyrazil rány Naniho, Moutinha a Pereiry, proti hlavičce Ronalda bezmocný.

Theodor Gebre Selassie

Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 4

Do přestávky Ronalda uhlídal. Jednou situaci v pokutovém území řešil lajdácky patičkou. Po půli už měl s portugalskou hvězdou potíže. Ikona soupeře motala českému zadákovi hlavu čím dál více. V rozhodující chvíli zaspal při náběhu Ronalda na hlavičku znamenající krach českých nadějí.

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok

Hodnocení redakce: 2

Byl jako skála. Hlavičky sbíral s přehledem, řídil spoluhráče, které skvěle jistil. Nešetřil důrazem, ukázal přehled. Portugalské hvězdy držel na uzdě. S Čechem nejlepší český hráč.

Michal Kadlec

Michal Kadlec

Hodnocení redakce: 3

Pár vteřin před půli propadl při bránění Ronalda pálícího do tyče, jednou zaspal i bezprostředně po obrátce. Počáteční jistotu vystřídala notná dávka nejistoty.

David Limberský

David Limberský

Hodnocení redakce: 2

Naniho z trávníku vymazal. Důrazný, jistý v hlavičkách, nebál se s míčem vyjet podpořit útok. Po přestávce vydržel v nastoleném trendu.

Tomáš Hübschman

Tomáš Hübschman

Hodnocení redakce: 3

Ve středu pole neměl tolik práce jako v předešlých duelech. Byl jistý v defenzivě, méně nebezpečný v ofenzivě. Po půli vyrobil jednu hrubku v rozehrávce. Celkově se nedostal tolik do hry.

Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil

Hodnocení redakce: 4

Měl výborný vstup, ale postupně uvadal. Kazil, nejistý v rozehrávce. Při podpoře ofenzivy neviditelný. Jakoby neměl sílu.Šampionát ho nezastihl v dobré formě, což proti Portugalsku potvrdil.

Petr Jiráček

Petr Jiráček

Hodnocení redakce: 3

Motorová myš z pravé strany. Do půle skvělý. Neustále vyrážel na zteč. Nebojácný, sebevědomý. Při klíčové situaci zaplatil daň za předchozí výpad. Neměl síly na návrat, tudíž se od něj odtrhl Moutinho a načechral klíčový centr.

Vladimír Darida

Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 2

Benjamínek debut na ME zvládl. Nebál se hrát. Úspěšnost rozehraných akcí převyšovala chyby. Dvakrát založil nebezpečný výpad, po němž byli Češi blízko gólu.

Václav Pilař

Václav Pilař

Hodnocení redakce: 3

Za výkony ze skupiny zaostal. S výjimkou jediné situace v útoku neviditelný, defenzivní porci zvládal dobře.

Milan Baroš

Milan Baroš

Hodnocení redakce: 3

Několikrát vypomohl skvěle obraně, ale nedostal šanci, aby ukázal ofenzivní schopnosti. Na hrotu byl až příliš odříznutý.

Jan Rezek

Jan Rezek

Hodnocení redakce: 4

Jeho přínos pro hru byl nulový. Ničím českému projevu nepřispěl, nijak jej neoživil. Dvakrát měl snahu se zapojit do útoku, ale míč nedostal.

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..