Rubriky:

ME 2016

Hiddink: Šance, že by Robben hrál v Praze, je velmi malá

4. září 2014 13:04 - Amsterdam

Trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink se v úterním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Praze proti České republice bude vskutku muset obejít bez zraněné hvězdy Arjena Robbena. Útočníka Bayernu Mnichov trápí poraněný kotník.

 

Michaela Rehle, Reuters

"Šance je velmi malá. Nejsme s ním ani v kontaktu," řekl Hiddink novinářům před dnešním přípravným zápasem v Itálii. "Nemůže trénovat a bylo by velmi těžké ho dostat v příštích pár dnech zpět do hry tak, aby mohl proti Čechům nastoupit," dodal nizozemský kouč.

Hiddink tak má na startu svého angažmá, když ve funkci nahradil Louise van Gaala, hodně starostí se skládáním týmu. Kromě Robbena nemůže pro zápas v Praze počítat ani s obráncem Ronem Vlaarem, Jordym Clasiem, Rafaelem van der Vaartem či útočníkem Klaasem Janem Huntelaarem.

"Huntelaarovi je špatně a cítí se opravdu mizerně. Proto jsme se rozhodli, že nic nebudeme riskovat a do Prahy nepojede," řekl Hiddink.

Zatímco jeho předchůdce Van Gaal na mistrovství světa překvapil rozestavením 5-3-2, Hiddink se chce vrátit k tradičnímu nizozemskému stylu 4-3-3. "Měl jsem debatu s klíčovými hráči a rozhodli jsme se vrátit k naší klasice. Žádné překvapení v rozestavení nečekejte," prozradil Hiddink.

Utkání mezi českými fotbalisty a bronzovým týmem z MS Nizozemskem se hraje v Praze na Letné v úterý 9. září.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..