Rubriky:

ME 2016

Startuje revoluční kvalifikace na fotbalové Euro 2016

7. září 2014 13:50 - Praha

Hned osmi duely dnes začíná kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství Evropy, které se v roce 2016 uskuteční ve Francii. O účast na šampionátu bude bojovat 53 reprezentačních výběrů. Na závěrečném turnaji si poprvé v historii zahraje 24 celků, což je o 8 víc než dosud. Změnami prošel i harmonogram kvalifikace, která se ponese ve znamení "týdnů fotbalu". Čeští fotbalisté začnou kvalifikaci v úterý na Letné proti Nizozemsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Úvodní kolo je rozděleno do tří hracích dnů od neděle do úterý, další program však někdy nabídne až šestidenní kvalifikační maratón. Účastníci jsou rozděleni do osmi skupin po šesti a jedné pětičlenné skupiny.

Na ME vedle hostitele Francie postoupí první dvě mužstva z každé skupiny a nejlepší tým z třetích míst. Zbývajících osm celků na třetích pozicích čeká baráž. Na Euro tak lze postoupit i s dvěma výhrami na kontě či s pěti porážkami.

V dnešních zápasech se představí mistři světa Němci, kteří po středeční porážce v přípravě s Argentinou 2:4, hostí Skotsko, či Portugalci. Bez zraněného kapitána Cristiana Ronalda se utkají s Albánií. Čeští fotbalisté začnou kvalifikaci v úterý na Letné proti Nizozemsku.

Přímé přenosy kvalifikačních duelů v Česku budou vysílat stanice ČT Sport (zápasy ČR) a Sport1 a Sport2 HD.

Dnešní zápasy kvalifikace na ME 2016: 
Skupina D: 
18:00 Gruzie - Irsko
20:45 Gibraltar - Polsko
20:45 Německo - Skotsko
Skupina F: 
18:00 Maďarsko - Severní Irsko
20:45 Faerské ostrovy - Finsko
20:45 Řecko - Rumunsko
Skupina I: 
18:00  Dánsko - Arménie
20:45  Portugalsko - Albánie
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..