Rubriky:

ME 2016

Dokonalí outsideři. Sázkaři nevěří, že by Češi dali Holanďanům gól, natož aby je porazili

9. září 2014 14:28 - Praha

Hrají doma, ale vlastně nemají co ztratit. Alespoň podle bookmakerů a sázkařů nastoupí čeští fotbalisté proti Nizozemsku v roli absolutních outsiderů. Večer ve 20:45 na Letné startuje kvalifikace o mistrovství Evropy 2016 ve Francii a družinu trenéra Vrby čeká bronzový medailista ze světového šampionátu v Brazílii. Přestože se českému týmu proti Holanďanům dlouhodobě daří, favoritem utkání jsou podle bookmakerů s kursem 1,95:1 hosté.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Česká republika je na domácí půdě výrazným outsiderem. Bookmakeři Tipsportu vypsali na výhru Vrbova týmu vysoký kurz 4,1:1. Čechům nevěří ani sázkaři. Hlavní bookmaker Ladislav Pavlis hlásí: „Jen 2 % sázek na toto utkání jsme přijali na výhru Česka." To na výhru Nizozemska, které nastoupí bez největší útočné hvězdy Robbena, přijala kancelář 53 % sázek. „Tendence sázkařů přesně vykreslují rozdílné rozpoložení obou týmů. Nizozemskou pohodu po MS a naopak tápání českého výběru," dodává Pavlis.

Zápas je zatím nejsázenějším z nabídky úterních kvalifikačních duelů. „Nabereme přes 10 miliónů korun," informuje Pavlis. Tipy sázkařů však nejsou pro české fotbalisty povzbudivé, hodně se třeba sází na příležitost Česko nedá gól v kurzu 2,75:1.

Také u konkurenční Fortuny je názor sázkařů zcela nekompromisní - na výhru Česka nejde ani 5 % sázek. Drtivá většina sázejících se domnívá, že česká reprezentace odejde z prvního kvalifikačního utkání poražena, na výhru Nizozemska míří 92 % sázek, na remízu připadají zhruba 3 % vkladů.

„Přípravný zápas proti Americe asi nikoho z nás nenadchnul, a tak trochu chápu obavy sázejících, kteří mají v živé paměti utkání Nizozemců na mistrovství světa. Jsou nesporně favorité, nicméně budou postrádat některé opory včetně hvězdného Robbena, forma některých dalších hráčů je trochu s otazníkem. A tak by se v případě zodpovědného, pracovitého výkonu našich mohla narodit remíza, vyšší cíle by ale dle mého názoru byly příliš smělé," říká hlavní bookmaker Ondřej Vích.

Ještě před prvním duelem mohou zájemci tipovat na několik speciálních kvalifikačních příležitostí. Například že Česko neprohraje ani jeden zápas (15:1), David Lafata se stane nejlepším českým střelcem (2,7:1), do týmu se vrátí a k utkání nastoupí Milan Baroš (8:1) nebo že dojde k odvolání trenéra Pavla Vrby (4,5:1).

Zápas ČR - Nizozemsko se hraje dnes od 20:45 v Praze na Letné, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..