Krejčí nejlepším hráčem českého výběru, jedničku si vysloužil i Pilař

Záložník Ladislav Krejčí byl nejlepším mužem české sestavy při úvodním vystoupení v kvalifikaci o fotbalové mistrovství Evropy 2016 proti Nizozemsku. Jedničku si v hodnocení vysloužil rovněž střídající Václav Pilař, jenž pohotově ztrestal zaváhání Nizozemska v nastavení a rozhodl o výhře Vrbova týmu 2:1.

Nizozemský obránce Jöel Veltman (vlevo) a Ladislav Krejčí během kvalifikačního utkání s Nizozemskem na Letné.

Matěj Vydra a Daniel Kolář nehodnoceni.

Petr Čech
Nebyl nejjistější. Proti centru Janmaata pohotově vytrčil nohu, se střelou Depaye měl velké problémy. Na gólu neměl podíl a ještě skvěle zastavil hlavičku Depaye.
2
Pavel Kadeřábek
Při rohovém kopu, po němž Nizozemci vyrovnali, se nechal trestuhodně přeskočit.
3
Václav Procházka
V úvodu kazil, navíc byl napomínán kartou, ale zápas zvládl s noblesou a postupně se jeho výkon zvedl. Hlavou byl blízko vítěznému gólu.
2
Michal Kadlec
Spolehlivý výkon mazáka české defenzivy.
2
David Limberský
Snažil se podporovat ofenzívu, při plnění defenzivních povinností zodpovědný.
2
Lukáš Vácha
V poslední minutě první půle hlídal Depaye v pokutovém území laxně, ale Nizozemsko tutovkou pohrdlo.
2
Vladimír Darida
Nedařilo se mu. Kazil spoustu přihrávek, naběhané kilometry nemohly nedostatky zakrýt.
3
Bořek Dočkal
Gólová střela byla luxusní, ale jinak se do hry příliš nedostal a pro soupeře nepředstavoval nebezpečí.
2
Tomáš Rosický
Snažil se řídit kombinaci, rozdával přihrávky, napadal protihráče, dirigoval spoluhráče. Statečný výkon kapitána.
2
Ladislav Krejčí
Nejlepší hráč české sestavy. Na levé straně představoval permanentní nebezpečí. Několikrát soupeře dostal do úzkých dobrým napadáním, pěkně našel Lafatu před prvním gólem.
1
David Lafata
Sklepl balón pro gólovou střelu Dočkala. Obdivuhodně se rval s nizozemskou defenzívou.