ME 2016

Krejčí nejlepším hráčem českého výběru, jedničku si vysloužil i Pilař

9. září 2014 22:58 - Praha

Záložník Ladislav Krejčí byl nejlepším mužem české sestavy při úvodním vystoupení v kvalifikaci o fotbalové mistrovství Evropy 2016 proti Nizozemsku. Jedničku si v hodnocení vysloužil rovněž střídající Václav Pilař, jenž pohotově ztrestal zaváhání Nizozemska v nastavení a rozhodl o výhře Vrbova týmu 2:1.

Vlastimil Vacek, Právo

Matěj Vydra a Daniel Kolář nehodnoceni.

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

Nebyl nejjistější. Proti centru Janmaata pohotově vytrčil nohu, se střelou Depaye měl velké problémy. Na gólu neměl podíl a ještě skvěle zastavil hlavičku Depaye.

Pavel Kadeřábek

2. Pavel Kadeřábek

Hodnocení redakce: 3

Při rohovém kopu, po němž Nizozemci vyrovnali, se nechal trestuhodně přeskočit.

Václav Procházka

3. Václav Procházka

V úvodu kazil, navíc byl napomínán kartou, ale zápas zvládl s noblesou a postupně se jeho výkon zvedl. Hlavou byl blízko vítěznému gólu.

Michal Kadlec

4. Michal Kadlec

Spolehlivý výkon mazáka české defenzivy.

David Limberský

5. David Limberský

Snažil se podporovat ofenzívu, při plnění defenzivních povinností zodpovědný.

Lukáš Vácha

6. Lukáš Vácha

V poslední minutě první půle hlídal Depaye v pokutovém území laxně, ale Nizozemsko tutovkou pohrdlo.

Vladimír Darida

7. Vladimír Darida

Nedařilo se mu. Kazil spoustu přihrávek, naběhané kilometry nemohly nedostatky zakrýt.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Gólová střela byla luxusní, ale jinak se do hry příliš nedostal a pro soupeře nepředstavoval nebezpečí.

Tomáš Rosický

9. Tomáš Rosický

Snažil se řídit kombinaci, rozdával přihrávky, napadal protihráče, dirigoval spoluhráče. Statečný výkon kapitána.

Ladislav Krejčí

10. Ladislav Krejčí

Hodnocení redakce: 1

Nejlepší hráč české sestavy. Na levé straně představoval permanentní nebezpečí. Několikrát soupeře dostal do úzkých dobrým napadáním, pěkně našel Lafatu před prvním gólem.

David Lafata

11. David Lafata

Sklepl balón pro gólovou střelu Dočkala. Obdivuhodně se rval s nizozemskou defenzívou.