Rubriky:

ME 2016

VIDEO: Češi po sedmi letech zase skolili obra a Vrbovi už šest bodů na rozjezd nestačí

10. září 2014 16:02 - Praha

Jen finalisté letošního mistrovství světa Německo a Argentina jsou v aktuálním žebříčku FIFA výš než fotbalisté Nizozemska. Přesto bronzový tým z šampionátu v Brazílii tentokrát v Praze padl. Český fotbal na takový výsledek čekal dlouhých sedm let od doby, kdy naposledy skolil celek ze světové špičky (výhra 3:0 v Německu). Podstatné samozřejmě je, že vítězství 2:1 znamená senzační start do kvalifikace EURO 2016.

Sport.cz

Výsledek, který jde do světa. Přímý přenos z Letné přebíralo v úterý večer 51 televizních společností vysílajících do více než sto dvaceti zemí.Vedle Evropy a severní Afriky mohli senzaci v podání české reprezentace sledovat diváci až v Brazílii, Mexiku, USA, Kanadě, Číně, Japonsku či Indonésii.

Oficiální server UEFA ve středu ráno ovládl pražský zpravodaj, také web FIFA doporučuje čtenářům zaměřit pozornost na Českou republiku.

Česká reprezentace proti obrům 
2007 
Německo - ČR 0:3 kval. ME
2008 
Portugalsko - ČR 3:1 ME
Anglie - ČR 2:2 přátelsky
2011 
Španělsko - ČR 2:1 kval. ME
ČR - Španělsko 0:2 kval. ME
2012 
Portugalsko - ČR 1:0 ME
2013 
ČR - Itálie 0:0 kval. MS
Itálie - ČR 2:1 kval. MS
2014 
ČR - Nizozemsko 2:1 kval. ME

„Uhráli jsme důležité tři body. Každé vítězství je pro psychiku týmu strašně důležité. Vyšlo nám to, po zápase měli upřímnou radost všichni, co se na přípravě podíleli. Za devět měsíců se stala spousta věcí. Ale musíme to potvrzovat, jedna výhra v kvalifikaci ještě nic neznamená," uvědomuje si spokojený kouč Pavel Vrba.

V říjnu čeká národní tým ošemetný dvojzápas v Turecku a Kazachstánu. Strahovský šéf Miroslav Pelta před startem kvalifikace konstatoval, že z prvních tří utkání by bral čtyři a více bodů.

„S jídlem samozřejmě roste chuť. Teď bych byl spokojený, kdybychom měli po Kazachstánu víc jak šest bodů," kalkuluje Vrba.

Sázka na sedm hráčů z domácí ligy vyšla

Do základní sestavy přitom nasadil hned sedm hráčů z domácí ligy (pět sparťanů a dva viktoriány), což je jev v posledních letech zcela nevídaný.

„Prostě jim věřím. Zažil jsem tady pět let v české lize a vím, jakou kvalitu má. Plzeň a Sparta jsou trochu výš než jiní, i když jim šlapou na paty Liberec, Teplice a další. Není důvod, proč by hráči z ligy nemohli v reprezentaci být. Chci se spoléhat především na rozehrané - i když u top hráčů mohou být výjimky," poukazuje trenér na složitou aktuální klubovou pozici Čecha a Rosického.

Nejdřív smažák, potom Petrohrad

Na oslavu velkého vítězství si kouč dopřál malou odměnu. „Dal jsem si smažený sýr po deseti dnech, předtím jsme měli samá zdravá jídla pro sportovce. Takže jsem se dobře najedl a dobře vyspal," směje se Vrba.

Na vavřínech ale dlouho spát nebude. „Abychom splnili povinnost, letíme teď na tři dny do Petrohradu, kde proběhne hodnocení nedávného mistrovství světa. Po návratu už se budeme zabývat Tureckem a Kazachstánem," avizuje kouč.

Aktuální stav žebříčku FIFA: 
1. Německo 1736 bodů
2. Argentina 1604
3. Nizozemsko 1507
...35. Česká republika 650
dos, Sport.cz

Zvítězí čeští fotbalisté i v příštím kvalifikačním utkání ME na půdě Turecka?

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..