Rubriky:

ME 2016

Necid po návratu: Kdyby mi stačilo sedět na lavičce, bylo by zbytečné dělat fotbal

7. října 2014 17:31 - Praha

Když byl naposledy v reprezentaci, hrál v ní ještě Milan Baroš a chytal Jaroslav Drobný. Před fotbalového ME 2012 útočník Tomáš Necid z národního týmu vypadl, poté jej dlouho sužovaly zdravotní potíže. Nastartoval jej však letní přesun do nizozemského Zwolle, nyní mu přistála pozvánka od kouče Pavla Vrby.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem šťastný, že jsem zase tady. Je fakt, že jsem tu dost dlouho nebyl," usmál se Necid. Comeback měl zažít už v červnu, kdy byl nominovaný na přípravu s Rakouskem, kvůli zranění však poslal omluvenku. Přidá další starty v nadcházejícím dvojutkání v Turecku a v Kazachstánu? „Musím být pokorný, ale chci hrát. Kdybych řekl, že mi stačí sedět na lavičce, bylo by zbytečné dělat fotbal," pravil Necid.

Reprezentace v současné době nemá útočníka číslo jedna. Někdy je vepředu Matěj Vydra, jindy David Lafata. Myslí pětadvacetiletý Necid na roli klíčového hrotu? „Máme spoustu útočníků, je jen otázkou času, který z nás se rozstřílí. Ale pokud budou dávat góly záložníci nebo obránci a budeme vyhrávat, bude to jen dobře," podotkl někdejší slávista, který vzhledem k odlišné typologii může týmu nabídnout něco jiného než Lafata a Vydra.

„Lafata prokázal s Holandskem, že se může rvát na hrotu sám, podržel spoustu balónů. Jestli je útočník velký nebo malý, rychlý nebo pomalý, zásadní roli nehraje," dodal Necid, který o víkendu při bezbrankové remíze Zwolle na půdě mistrovského Ajaxu odehrál celé utkání.

„Pro diváka to byl atraktivní zápas, hrálo se nahoru dolů, se spoustou šancí. S bodem jsme možná spokojení, ale jeli jsme na Ajax vyhrát," uvedl Necid.

neu, Sport.cz, Právo

Jak skončí kvalifikační zápas o postup na fotbalové ME 2016 mezi Tureckem a Českou republikou?

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..