Tři jedničkáři, žádný propadák. Ohodnoťte výkon českých fotbalistů po výhře v Turecku

Istanbul/Praha

Čeští fotbalisté odstartovali kvalifikaci o účast na ME 2016 skvěle. Po zářijové domácí výhře 2:1 nad Nizozemskem přehráli stejným rozdílem také Turky na horké půdě v Istanbulu a po dvou utkáních mají plný počet šesti bodů. Nejvíce zazářila trojice Sivok, Kadeřábek a Krejčí. Ohodnoťte výkon všech dvanácti fotbalistů, kteří v pátečním duelu odehráli alespoň 20 minut.

Čeští fotbalisté oslavují vítězství 2:1 v Turecku.

Petr Čech
Česko
S gólem nemohl nic dělat, několikrát tým do přestávky podržel jistým zákroky. Po obrátce měl jeden slabší okamžik, jinak dobře četl hru.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
Měl hodně starostí s defenzivou a hlídáním bleskových tureckých výpadů, tudíž k podpoře ofenzivy se nedostal. Ale když po obrátce vyjel, připravil vítězný gól.
1
Tomáš Sivok
Česko
Fantastický ve vzduchu před vlastní brankou i při standardních situacích na půlce Turků. Spoluhráče skvěle dirigoval, s jedinou výjimkou jistý v rozehrávce.
1
Michal Kadlec
Česko
Na domácím stadión nebyl ve své kůži. Při gólu Turecka nezachytil náběh Buluta, i dál byl ve vzduchu nejistý. Po obrátce se zvedl, hrál jistě.
3
David Limberský
FC Viktoria Plzeň
Na levé straně měl velké problémy s Ardou Turanem i Gökhanem Törem. Často si pomáhal fauly. V ofenzivě nulový.
3
Lukáš Vácha
Ve středu hřiště zastavoval výpady Turků a snažil se rozehrávat. Po chybě Limberského naháněl Ardu Turana marně, sudí mu penaltový faul odpustil.
3
Vladimír Darida
Špatný výkon. Spoluhráči jej příliš nevyužívali, a když už míč dostal, kazil i snadné přihrávky.
3
Bořek Dočkal
Do přestávky neviditelný, vypustil bránění Erkina před gólovým centrem. Po obrátce s přehledem proměnil Kadeřábkovu přihrávku ve vítězný gól.
2
Tomáš Rosický
Česko
Absence pravidelných startů v Arsenalu se projevila. Velkou šanci v úvodu nevyužil, následně se snažil spoluhráče strhnout hlavně bojovností.
3
Ladislav Krejčí
Vynikající výkon. Hodně nebezpečný dopředu, neúnavně zaměstnávající tureckou defenzivu.
1
David Lafata
Osamocený bojovník na hrotu. Rval se ze všech sil s přesilou, snažil se držet balón a rozehrávat do stran. Přesně tak založil druhou gólovou akci.
2
Václav Pilař
Česko
Naskočil do rozjetého vlaku. Ukázat formu z domácí soutěže nemohl, neboť byl zahlcen plněním defenzivních úkolů.