ME 2016

Tři jedničkáři, žádný propadák. Ohodnoťte výkon českých fotbalistů po výhře v Turecku

10. října 2014 23:04 - Istanbul/Praha

Čeští fotbalisté odstartovali kvalifikaci o účast na ME 2016 skvěle. Po zářijové domácí výhře 2:1 nad Nizozemskem přehráli stejným rozdílem také Turky na horké půdě v Istanbulu a po dvou utkáních mají plný počet šesti bodů. Nejvíce zazářila trojice Sivok, Kadeřábek a Krejčí. Ohodnoťte výkon všech dvanácti fotbalistů, kteří v pátečním duelu odehráli alespoň 20 minut.

Murad Sezer, Reuters

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

S gólem nemohl nic dělat, několikrát tým do přestávky podržel jistým zákroky. Po obrátce měl jeden slabší okamžik, jinak dobře četl hru.

Pavel Kadeřábek

2. Pavel Kadeřábek

Hodnocení redakce: 1

Měl hodně starostí s defenzivou a hlídáním bleskových tureckých výpadů, tudíž k podpoře ofenzivy se nedostal. Ale když po obrátce vyjel, připravil vítězný gól.

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

Fantastický ve vzduchu před vlastní brankou i při standardních situacích na půlce Turků. Spoluhráče skvěle dirigoval, s jedinou výjimkou jistý v rozehrávce.

Michal Kadlec

4. Michal Kadlec

Hodnocení redakce: 3

Na domácím stadión nebyl ve své kůži. Při gólu Turecka nezachytil náběh Buluta, i dál byl ve vzduchu nejistý. Po obrátce se zvedl, hrál jistě.

David Limberský

5. David Limberský

Na levé straně měl velké problémy s Ardou Turanem i Gökhanem Törem. Často si pomáhal fauly. V ofenzivě nulový.

Lukáš Vácha

6. Lukáš Vácha

Ve středu hřiště zastavoval výpady Turků a snažil se rozehrávat. Po chybě Limberského naháněl Ardu Turana marně, sudí mu penaltový faul odpustil.

Vladimír Darida

7. Vladimír Darida

Špatný výkon. Spoluhráči jej příliš nevyužívali, a když už míč dostal, kazil i snadné přihrávky.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Do přestávky neviditelný, vypustil bránění Erkina před gólovým centrem. Po obrátce s přehledem proměnil Kadeřábkovu přihrávku ve vítězný gól.

Tomáš Rosický

9. Tomáš Rosický

Absence pravidelných startů v Arsenalu se projevila. Velkou šanci v úvodu nevyužil, následně se snažil spoluhráče strhnout hlavně bojovností.

Ladislav Krejčí

10. Ladislav Krejčí

Vynikající výkon. Hodně nebezpečný dopředu, neúnavně zaměstnávající tureckou defenzivu.

David Lafata

11. David Lafata

Osamocený bojovník na hrotu. Rval se ze všech sil s přesilou, snažil se držet balón a rozehrávat do stran. Přesně tak založil druhou gólovou akci.

Václav Pilař

12. Václav Pilař

Naskočil do rozjetého vlaku. Ukázat formu z domácí soutěže nemohl, neboť byl zahlcen plněním defenzivních úkolů.