Rubriky:

ME 2016

EURO je blízko, věří strůjce islandského zázraku Lagerbäck

10. listopadu 2014 12:05 - Reykjavík

Když před třemi lety přišel Lars Lagerbäck k islandské reprezentaci, patřilo týmu místo až ve druhé stovce žebříčku FIFA a lepší bylo mimo jiné i Lichtenštejnsko. Pod vedením švédského kouče ale Seveřané neuvěřitelně ožili: poskočili na 28. příčku, zahráli si neúspěšnou baráž o místo na mistrovství světa a teď mají na dosah i postup na evropský šampionát.

 

Profimedia.cz

Island ve skupině A vyhrál všechny dosavadní zápasy proti Turecku, Lotyšsku i favorizovanému Nizozemsku, navíc s celkovým skóre 8:0. V neděli v Plzni si proto s dosud rovněž stoprocentní Českou republikou zahraje o první místo v tabulce.

"Vypadá to bezpochyby dobře, máme skvělou výchozí pozici," řekl Lagerbäck v rozhovoru pro server svt.se. "Kdyby se nám podařilo porazit Českou republiku, hodně bychom se přiblížili minimálně postupu ze třetího místa do baráže," přidal šestašedesátiletý trenér.

Pro Island, který si na velkém turnaji ještě nikdy nezahrál, je proto Lagerbäck už teď hrdinou. "Je tak oblíbený, že kdyby se rozhodl kandidovat, lidé by ho okamžitě zvolili starostou Reykjavíku," prohlásil s úsměvem trenérův asistent Heimir Hallgrímsson.

Zatímco pro svět jsou poslední výkony islandských fotbalistů překvapením, pro Lagerbäcka nikoliv. Tým totiž postavil na hráčích, kteří s výběrem do 21 let obsadili před třemi lety páté místo na mistrovství Evropy. Mimo jiné mezi ně patří Gylfi Sigurdson ze Swansea, Alfred Finnbogason ze San Sebastianu a Kolbein Sigthórsson z Ajaxu.

"Máme k dispozici hodně talentovaných hráčů, kteří se navíc prosadili jako profesionálové," uvedl Lagerbäck. "Moc dobře vědí, že fotbal se hraje i bez míče, a také za každé situace hrají naplno. Proto mě nepřekvapuje, jak dobré máme výsledky," dodal.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..