Nejlepšími Plašil a Kadeřábek. Inkasovaná branka padá na Čechův vrub

Česká fotbalová reprezentace dokázala vyhrát i čtvrtý kvalifikační duel ve skupině, v neděli v Plzni otočila zápas s Islandem, který porazila 2:1. Přestože výsledek je těsný, Vrbova parta soupeře jasně přehrávala, zasloužila si víc než dva góly. Několik hráčů si proto vysloužilo od Sport.cz jedničku.

Český obránce Pavel Kadeřábek (vpravo) oslavuje gól se spoluhráčem Davidem Lafatou v utkání proti Islandu.

Petr Čech
Inkasovaný branka padá na jeho vrub, nedokázal vyboxovat dlouhý aut. Když už brankář vyběhne na centr, musí jej stoprocentně mít. V závěru však tým podržel při šanci soupeře.
3
Pavel Kadeřábek
Výborný výkon. Jeho velké chvíle přišly na konci první půle: nejprve skluzem zneškodnil obrovskou šanci Sigthórssona, vzápětí premiérovým gólem v reprezentaci vyrovnal na 1:1.
1
Tomáš Sivok
Z islandských pořízků na hrotu šel strach, s parťákem Michalem Kadlecem se s nimi vypořádali skvěle, nedali jim čuchnout na zemi ani ve vzduchu.
1
Michal Kadlec
Lehce zaváhal při šanci Islanďanů v prvním poločase, kdy mohl vystoupit na přihrávajícího hráče o něco dřív. Jinak vysoce spolehlivý výkon.
2
Daniel Pudil
Alternace za zraněného Limberského se povedla. Přestože Pudil odehrál poslední soutěžní zápas v národním týmu naposledy před třemi lety, do týmu výborně zapadl. Výkon korunoval přihrávkou na vyrovnávací gól.
1
Vladimír Darida
Zpočátku kazil přihrávky, zhruba od dvacáté minuty šel rapidně nahoru. Byl vysoce aktivní, zapojoval se prakticky do každé akce, spoustu práce odvedl v defenzívě.
2
Jaroslav Plašil
Klobouk dolů před ním. Záskok za zraněného Lukáše Váchu se stoprocentně povedl, v defenzívě plnil mezičlánek mezi stopery a zálohou. Třešničkou na dortu byl velký podíl na vítězné brance.
1
Bořek Dočkal
Nebyl vidět tolik jako v předchozích zápasech kvalifikace, tentokrát se neobjevil v žádné šanci, ani ji pro spoluhráče nepřipravil.
3
Tomáš Rosický
Vzhledem k téměř nulové vytíženosti v Arsenalu měl obrovskou chuť do hry, neúnavně dřel, vymyslel pro spoluhráče několik solidních střeleckých situací.
2
Ladislav Krejčí
Zkraje zápasu posadil míč na hlavu Lafatovi, pak zazdil obrovskou šanci, když postupoval ze strany sám na branku. Celkově měl hodně úniků, jenže bez efektu.
2
David Lafata
Vyšel tentokrát střelecky naprázdno, byť měl tři solidní příležitosti. Ovšem pro tým byl i tak nesmírně platný, pro defenzívu Islandu znamenal permanentní nebezpečí.
2
Václav Pilař
Na hřiště přišel až v 65. minutě, ale do rozehraného utkání dobře zapadl. Byl blízko gólu, z hranice šestnáctky jen těsně minul branku.