Rubriky:

ME 2016

Škoda se zranil, Vrba i proto povolal Necida a Kadlece

22. března 2015 20:15 - Praha
(Aktualizováno: 22. března 2015 20:32)

Útočníci dělali trenérovi starost. Nominaci fotbalové reprezentace před kvalifikačním utkáním s Lotyšskem a přípravným zápasem na Slovensku nakonec doplnili Tomáš Necid s Václavem Kadlecem. Kouč Pavel Vrba se tak rozhodl v neděli večer také vzhledem ke zranění slávisty Milana Škody, který se jako nejlepší kanonýr domácí ligy nabízel.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nominace se rodila na tři díly. Její podsatnou část oznámil Pavel Vrba v pondělí. V týdnu pak doplnil univerzála Františka Rajtorala. A večer před pondělním srazem v Praze pak ukázal na dvojici ofenzivních hráčů - Tomáše Necida z nizozemského Zwolle a Václava Kadlece ze Sparty, který původně figuroval v nominaci týmu do 21 let.

Hrotový útočník Necid už naskočil do posledních dvou kvalifikačních duelů v Kazachstánu a s Islandem, mladý Kadlec si poslední start připsal loni v květnu v přípravném duelu ve Finsku.

Není žádným tajemstvím, že Necid o zařazení do nominace na dálku soupeřil s kanonýrem pražské Slavie Milanem Škodou, jemuž nakonec uškodilo i zranění v nedělním ligovém utkání v Brně. „Tomáš Necid je naopak po zdravotních problémech už fit a naskočil ve Zwolle do posledních čtyř ligových utkání v nizozemské lize a má velmi slušné vytížení," poukázal Vrba.

Kadlec je kmenovým hráčem Frankfurtu, jaro však stráví hostováním ve Spartě, aby měl větší herní vytížení. „Venca Kadlec si po návratu do Sparty vybudoval v týmu silné postavení a podává dobré výkony, proto jsme jej povolali," vysvětlil Vrba.

Češi v kvalifikaci ME 2016 zatím neztratili ani bod. S Lotyšskem se utkají 28. března od 18:00 v pražském Edenu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..