ME 2016

Pětka pro Plašila a Dočkala. Jedničku vyfasoval jen Gebre Selassie

28. března 2015 20:02 - Praha

Česká fotbalová reprezentace remizovala v pátém kvalifikačním duelu s Lotyšskem 1:1. Vítězná série Vrbovy party skončila. A jaké je hodnocení hráčů v další bitvě o ME podle Sport.cz? Nejhůře dopadli Jaroslav Plašil a Bořek Dočkal, oba dostali pětku. Jedničku vyfasoval jen Theodor Gebre Selassie. Václav Kadlec nehodnocen, hrál příliš krátce.

Vlastimil Vacek, Právo

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

Proti gólovému výpadu bezmocný, pak chyboval v rozehrávce, po obrátce skvostně vytáhl gólovou střelu Rakelse.

Theodor Gebre Selassie

2. Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 1

Vynikající výkon. Neustálými výpady podporoval ofenzivu, hrál nebojácně, snažil se o rozehrávku, potěšil technickými finesami v druhé půli. V hlavičkových soubojích nepřemožitelný.

Václav Procházka

3. Václav Procházka

Lepší ze stoperské dvojice. Působil jistěji, po přestávce měl na noze sám vyrovnání, ale pálil vedle. Měl klíčový podíl na vyrovnávacím gólu.

Michal Kadlec

4. Michal Kadlec

Hodnocení redakce: 3

Chybějící pravidelné starty v klubu se negativně projevily. V rozehrávce nebyl zcela jistý, kolmé pasy za obranu zvládal se střídavou úspěšností.

David Limberský

5. David Limberský

První brejk Lotyšů dokázal bleskovým návratem zastavit, v podpoře ofenzivy nebyl tak výrazný jako obvykle.

Vladimír Darida

6. Vladimír Darida

Často se pokoušel o střelbu, chyběla mu však přesnost. Při snaze o zakládání útoků mnohdy akci zbytečně zbrzdil či přihrával zbrkle.

Jaroslav Plašil

7. Jaroslav Plašil

Hodnocení redakce: 5

Poločasové střídání bylo vysvobozením ze zoufalství. Předzvěstí marnosti byl nepovedený křížný pas v úvodu na vlastní polovině, při dalších pokusech o rozehrávku s jistotou nacházel protihráče. Fatálně se podepsal pod inkasovaný gól.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Na kraji zálohy byl nulový. Navíc byl spolupachatelem inkasovaného gólu, když standardní situaci rozehrál zoufale. Po obrátce se přesunul do středu pole, ale kiks odčinit nedokázal.

Tomáš Rosický

9. Tomáš Rosický

Do přestávky nejlepší z českých borců. Jím založené akce měly myšlenku, sám se snažil strhnout spoluhráče, jimž chyběl pohyb. Po obrátce se stáhl více do hloubi pole a nebyl tak výrazný.

Ladislav Krejčí

10. Ladislav Krejčí

Hodnocení redakce: 4

V ofenzivě byl neviditelný. Jeden technický pokus o střelu proti množství chyb a zkažených centrů byl tristním obrazem.

David Lafata

11. David Lafata

Do přestávky byl na hrotu příliš odříznutý, nedostávalo se mu podpory ani potřebných přihrávek. Po obrátce měl slibné šance, jednou trefil břevno.

Václav Pilař

12. Václav Pilař

Výrazné oživení. Pohybem, snahou o kombinaci a zakončení se snažil přivodit zvrat. Byl odměněn gólovou trefou.