Rubriky:

ME 2016

Trenér Capello byl odvolán od ruské fotbalové reprezentace

14. července 2015 09:59 - Moskva

Italský trenér Fabio Capello po třech letech skončil u ruské fotbalové reprezentace. Vedení tamní asociace v úterý devětašedesátiletého kouče odvolalo. Podle agentury R-Sport mu za rozvázání smlouvy bude jako kompenzace vyplaceno 930 miliónů rublů (asi 402 miliónů korun).

 

Maxim Shemetov, Reuters

Podle médií by Capella mohl u reprezentace nahradit nejspíš současný trenér CSKA Moskva Leonid Sluckij. Viceprezident svazu Nikita Simoňan uvedl, že nový kouč bude Rus a bude jmenován do konce července. Jako další kandidáty jmenoval například Jurije Sjomina, Kurbana Berdyjeva, Alexandra Boroďuka nebo Stanislava Čerčesova.

Capellova pozice na lavičce Ruska byla po sérii špatných výkonů v ohrožení. Po červnové prohře 0:1 s Rakouskem v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 týmu dokonce hrozí, že na šampionát nepostoupí. Zkušený kouč sice přečkal červnové jednání výkonného výboru, ale nyní podle svazového webu skončil na základě vzájemné dohody.

Problémy zhoršoval Capellův lukrativní kontrakt, který platil do mistrovství světa 2018, jež se uskuteční právě v Rusku. Svaz měl opakovaně problémy s hrazením jeho platu, několikrát mu musel finančně vypomoci miliardář Ališer Usmanov. Naposledy svazu daroval 300 miliónů rublů (130 miliónů korun), z čehož funkcionáři dluhy vůči Italovi vyrovnali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..