Rubriky:

ME 2016

Nové tváře v reprezentaci, Vrba bere také Pavelku a Skaláka

25. srpna 2015 11:26 - Praha
(Aktualizováno: 25. srpna 2015 11:54)

Plejáda zraněných především v záloze přispěla ke změnám v nominaci. Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba povolal na nejbližší kvalifikační dvojzápas také libereckého Davida Pavelku či Jiřího Skaláka z Mladé Boleslavi. Národní tým nastoupí 3. září v Plzni proti Kazachstánu a o tři dny později v Lotyšsku. Bitvu o ME 2016 pak zakončí těžkým dvojzápasem s Tureckem a v Nizozemsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Řádně si nadrobili. Jarní domácí remízou s Lotyšskem a porážkou na Islandu navrch. Fotbalová reprezentace tak do značné míry devalvovala čtyři výhry, jimiž do kvalifikace ME 2016 vstoupila. Teď jí proto nezbývá, než v nejbližším dvojzápase shrábnout šest bodů. Vždyť závěr s Tureckem a v Nizozemsku může být pekelný...

„Když nebude šest bodů, strašně si situaci zkomplikujeme. Už se tak ostatně stalo na jaře. Chceme uhrát maximum. Ještě sice máme k dobru dva zápasy v říjnu, ale hodně by nás bolelo, pokud bychom znovu ztratili," neskrývá trenér Pavel Vrba.

Začátek sezóny mu ovšem nenahrál. Vždyť ze základní sestavy, kterou poslal v červnu na hřiště v Reykjavíku, se zranili Rosický, Pilař, Plašil, Vácha a Necid.

„Zranění nám nominaci velmi komplikovala, je jich víc. Pro nové hráče to však může být impuls a pro nás zase pozitivní změna. Noví hráči jsou schopní to zvládnout," líčí kouč.

Čeká se ještě na dva hráče

Nominace zatím není kompletní. Dva hráči budou doplněni po čtvrtečních zápasech českého kvarteta v play off Evropské ligy. „Mám rád zdvojené posty, mělo by se jednat o středního záložníka a levého obránce. Hlavně jde o Spartu a Jablonec," naznačuje Vrba, na koho je zvědavý nejvíc.

Z týmu lvíčat, která hrála na domácím evropském šampionátu, uvažoval o šesti hráčích. Záložník Skalák a brankář se v nominaci áčka poprvé objevují, stejně jako Pavelka z Liberce.

„Pavelka táhne Liberec v pohárech i v lize, kde je Slovan možná největším překvapením soutěže. Bereme ho i na základě toho, co chceme hrát - zapadá nám do koncepce," vysvětluje trenér.

„Skalák je pak klíčový hráč Mladé Boleslavi. Bavil jsem se i s jejím trenérem - a můj názor sdílel. V lize je Jirka jeden z mála, co dokáže obejít hráče. Je to navíc univerzál, může hrát zprava i zleva. Z ligy je to první volba, co jsem v hlavě měl," poukazuje Vrba.

Nominace ČR na kvalifikaci o ME s Kazachstánem a v Lotyšsku:
  Klub Starty Branky
Brankáři
Petr Čech Arsenal 114 0
Tomáš Vaclík Basilej 3 0
Tomáš Koubek Liberec 0 0
Obránci
Theodor Gebre Selassie Brémy 30 1
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 8 1
Václav Procházka Plzeň 10 0
Tomáš Sivok Bursaspor 49 4
Marek Suchý Basilej 20 0
David Limberský Plzeň 32 0
Tomáš Kalas Middlesbrough 1 0
Záložníci
Bořek Dočkal Sparta 17 6
Jiří Skalák Mladá Boleslav 0 0
Vladimír Darida Hertha Berlín 25 0
Ondřej Vaněk Plzeň 7 0
Josef Šural Liberec 1 0
Daniel Kolář Plzeň 23 2
David Pavelka Liberec 0 0
Jan Kopic Plzeň 1 0
Ladislav Krejčí Sparta 14 2
Útočníci
David Lafata Sparta 35 8
Milan Škoda Slavia 1 0
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..