Rubriky:

ME 2016

Šest reprezentantů si za zápas s Lotyšskem vysloužilo dvojku, nepropadl žádný

6. září 2015 20:24 - Riga

Český fotbal slaví! V Lotyšsku Vrbovi svěřenci vybojovali po výhře 2:1 tři body, v zářijovém dvojzápase tak získali šest a to jim v konstelaci s ostatními výsledky ve skupině A stačí k jistotě účasti na ME příští rok ve Francii. V hodnocení hráčů si šest z nich vysloužilo dvojku. Vlastní hodnocení můžete připojit v anketě.

 

Ints Kalnins, Reuters

Ondřej Vaněk a Theodor Gebre Selassie nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

Za stavu 2:0 vytasil dva fantastické zákroky. Nejprve při obrovské šanci Zjuzinse, poté reflexivně vyrazil hlavičku Tarasovse z bezprostřední blízkosti. Na gólovou střelu Zjuzinse, kterou tečoval Procházka, si stihl jen lehce sáhnout.

Pavel Kadeřábek

2. Pavel Kadeřábek

Hodnocení redakce: 3

V úvodu suverénní ve vzduchu, obligátně ofenzivně orientovaný, podporoval útočnou fázi. Ovšem po přestávce jeho aktivita směrem dopředu ustávala, už nebyl nebezpečný.

Marek Suchý

3. Marek Suchý

Hodnocení redakce: 2

I druhý záskok za zraněného šéfa obrany Tomáše Sivoka zvládl solidně. Dobře sbíral propadlé míče za obranou, snažil se rozehrávat. Ve druhém poločase se mohl zapsat mezi střelce, pravačkou však netrefil branku.

David Limberský

4. David Limberský

Hodnocení redakce: 2

Co se mu nepovedlo proti Kazachstánu, kdy nastřelil břevno, to zvládl v Rize. Vhodil aut, naběhl si do malého vápna, prostřelil gólmana a přivedl Čechy do vedení. Pak se mu nepovedla malá domů hlavou, útočník naštěstí upadl. Akce, na jejímž konci byla šance Zjuzinse, začala u něj.

Václav Procházka

5. Václav Procházka

Hodnocení redakce: 3

Při velké šanci Zjuzinse se nechal poměrně snadno obejít v pokutovém území. Jinak výrazně nechyboval, vyhrával většinu osobních soubojů, ve vzduchu kraloval. Nešťastně tečoval gólovou ránu Zjuzinse.

Vladimír Darida

6. Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 2

Dostal důvěru od začátku, byť se mu duel s Kazachstánem nepovedl. V prvním poločase vykouzlil luxusní ránu pravačkou a zvýšil na 2:0. Vyžadoval míče, chtěl být ve hře, po přestávce ale také on ubral plyn.

David Pavelka

7. David Pavelka

Hodnocení redakce: 2

Navázal na povedené představení ze své reprezentační premiéry proti Kazachům, znovu hrál s přehledem. Přihrál na druhý gól českého týmu Daridovi.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Hodnocení redakce: 3

S Kazachstánem to nebylo ono, zlepšil se až po přestávce, v Lotyšsku se mu lépe nevedlo. Dostal se sice opět k několika centrům, ale profit z nich nebyl žádný.

Daniel Kolář

9. Daniel Kolář

Hodnocení redakce: 3

V prvním poločase byl aktivní, žádal si pohybem míče, tlačil se do rozehrávky. Dostal se i k zakončení, kdy si sběhl na dlouhý míč do velkého vápna, ale s jeho slabou hlavičkou neměl domácí brankář žádný problém.

Josef Šural

10. Josef Šural

Hodnocení redakce: 2

Poté, co připravil s Kazachstánem vítěznou trefu pro Škodu, dostal v reprezentaci poprvé šanci od první minuty. A hned si připsal další asistenci, podílel se na úvodním gólu Limberského. Po levé straně se nebojácně probíjel.

Milan Škoda

11. Milan Škoda

Hodnocení redakce: 3

Hrdina předchozího duelu se objevil podle očekávání v základní sestavě. Hned v první minutě ho sestřelil kapitán Lotyšů, do poločasu stihl jednu hlavičku, ovšem byl v pohybu od branky, tudíž postrádala razanci. Ve druhé půli se prosadil k jedné nebezpečné hlavičce.

Ladislav Krejčí

12. Ladislav Krejčí

Hodnocení redakce: 3

Šel do hry za zraněného Daniela Koláře na začátku druhého poločasu, nebyl ale příliš vidět, spoluhráčům nepřipravil šanci ani se v žádné neobjevil.

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v zápase s Lotyšskem (1-nejlepší, 5-nejhorší).

Petr Čech

1,6

David Pavelka

2,0

Marek Suchý

2,0

Vladimír Darida

2,0

Pavel Kadeřábek

2,1

Josef Šural

2,2

David Limberský

2,5

Daniel Kolář

2,6

Bořek Dočkal

2,8

Milan Škoda

2,8

Václav Procházka

3,0

Ladislav Krejčí

3,1

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..