Šest reprezentantů si za zápas s Lotyšskem vysloužilo dvojku, nepropadl žádný

Riga

Český fotbal slaví! V Lotyšsku Vrbovi svěřenci vybojovali po výhře 2:1 tři body, v zářijovém dvojzápase tak získali šest a to jim v konstelaci s ostatními výsledky ve skupině A stačí k jistotě účasti na ME příští rok ve Francii. V hodnocení hráčů si šest z nich vysloužilo dvojku. Vlastní hodnocení můžete připojit v anketě.

Daniel Kolář uniká Lotyšovi Vitalijsu Maksimenkovi.

Ondřej Vaněk a Theodor Gebre Selassie nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Petr Čech
Česko
Za stavu 2:0 vytasil dva fantastické zákroky. Nejprve při obrovské šanci Zjuzinse, poté reflexivně vyrazil hlavičku Tarasovse z bezprostřední blízkosti. Na gólovou střelu Zjuzinse, kterou tečoval Procházka, si stihl jen lehce sáhnout.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
V úvodu suverénní ve vzduchu, obligátně ofenzivně orientovaný, podporoval útočnou fázi. Ovšem po přestávce jeho aktivita směrem dopředu ustávala, už nebyl nebezpečný.
3
Marek Suchý
Česko
I druhý záskok za zraněného šéfa obrany Tomáše Sivoka zvládl solidně. Dobře sbíral propadlé míče za obranou, snažil se rozehrávat. Ve druhém poločase se mohl zapsat mezi střelce, pravačkou však netrefil branku.
2
David Limberský
FC Viktoria Plzeň
Co se mu nepovedlo proti Kazachstánu, kdy nastřelil břevno, to zvládl v Rize. Vhodil aut, naběhl si do malého vápna, prostřelil gólmana a přivedl Čechy do vedení. Pak se mu nepovedla malá domů hlavou, útočník naštěstí upadl. Akce, na jejímž konci byla šance Zjuzinse, začala u něj.
2
Václav Procházka
Při velké šanci Zjuzinse se nechal poměrně snadno obejít v pokutovém území. Jinak výrazně nechyboval, vyhrával většinu osobních soubojů, ve vzduchu kraloval. Nešťastně tečoval gólovou ránu Zjuzinse.
3
Vladimír Darida
Dostal důvěru od začátku, byť se mu duel s Kazachstánem nepovedl. V prvním poločase vykouzlil luxusní ránu pravačkou a zvýšil na 2:0. Vyžadoval míče, chtěl být ve hře, po přestávce ale také on ubral plyn.
2
David Pavelka
FC Slovan Liberec
Navázal na povedené představení ze své reprezentační premiéry proti Kazachům, znovu hrál s přehledem. Přihrál na druhý gól českého týmu Daridovi.
2
Bořek Dočkal
S Kazachstánem to nebylo ono, zlepšil se až po přestávce, v Lotyšsku se mu lépe nevedlo. Dostal se sice opět k několika centrům, ale profit z nich nebyl žádný.
3
Daniel Kolář
V prvním poločase byl aktivní, žádal si pohybem míče, tlačil se do rozehrávky. Dostal se i k zakončení, kdy si sběhl na dlouhý míč do velkého vápna, ale s jeho slabou hlavičkou neměl domácí brankář žádný problém.
3
Josef Šural
Poté, co připravil s Kazachstánem vítěznou trefu pro Škodu, dostal v reprezentaci poprvé šanci od první minuty. A hned si připsal další asistenci, podílel se na úvodním gólu Limberského. Po levé straně se nebojácně probíjel.
2
Milan Škoda
SK Slavia Praha
Hrdina předchozího duelu se objevil podle očekávání v základní sestavě. Hned v první minutě ho sestřelil kapitán Lotyšů, do poločasu stihl jednu hlavičku, ovšem byl v pohybu od branky, tudíž postrádala razanci. Ve druhé půli se prosadil k jedné nebezpečné hlavičce.
3
Ladislav Krejčí
Šel do hry za zraněného Daniela Koláře na začátku druhého poločasu, nebyl ale příliš vidět, spoluhráčům nepřipravil šanci ani se v žádné neobjevil.