Darida se v reprezentaci poprvé trefil. Můj nejdůležitější gól, protože byl postupový, jásal

Karel Felt, RigaSport.cz

Sedmadvacáté utkání za národní mužstvo a teprve první gól. Záložníka Vladimíra Daridu to ale vůbec netrápí, protože vstřelil nejdůležitější gól v kariéře. Jeho trefa v Rize do sítě Lotyšů byla nakonec vítězná (2:1) a vzhledem k výhře Turků nad Nizozemskem tím pádem také postupová... Fotbalisté se tak již dvě kola před koncem kvalifikace mohou těšit na mistrovství Evropy do Francie.

Vladimír Darida slaví s Pavlem Kadeřábkem svoji trefu.

Na první gól za reprezentaci jste čekal dlouho...

To ano. Nějaké šance jsem měl v předchozích zápasech, ale věřil jsem, že gól konečně dám - a že přijde v nějaký důležitý moment. Přišel. Byl to přesně tento zápas. (úsměv)

Mířil jste?

Umím z dálky vystřelit, zkoušel jsem to i dneska a vyšlo to. V První půli jsme hráli opravdu dobře.

Zápas jste si ale poněkolikáté zbytečně zkomplikovali, čím si to vysvětlujete?

Asi to bylo tím, že jsme o poločase věděli, jak hrají Turci a jak je postup blizoučko. Svazovalo nám to nohy.

Měli jste strach o výsledek?

To až tak ne, i když Lotyši měli pár hodně nebezpečných momentů. Věřil jsem, že vedení ubráníme, nebo ještě gól přidáme. Ale přiznám se, že když snížili, dobře mi nebylo.

Jak oslavíte postup?

V kabině jsme si zakřičeli. Nic divokého ale nebude.

Napadlo by vás po losu, že postup z této skupiny budete mít jistý dva zápasy před koncem?

Tak to vůbec ne! My jsme kvalifikaci dobře rozehráli loni na podzim. Na jaře jsme si to trochu zkomplikovali, ale nakonec jsme postup dotáhli už teď. Šest bodů, které jsme chtěli, máme. Bonus postupu zařídili soupeři. Už se těším, věřím, že pojedu na svoje druhé mistrovství Evropy. Tohle mužstvo ukázalo velkou vnitřní sílu v těžkých momentech. I teď, když nám několik kluků chybělo, ale dokázali jsme to!