Rubriky:

ME 2016

Obrat v případu průšviháře!? Pelta avizuje, že spolu s Vrbou vyřadí Limberského z reprezentace

21. září 2015 17:18 - Praha
(Aktualizováno: 21. září 2015 17:41)

Miliónovou klubovou pokutu dostal, jinak se zdálo, že všechno poběží dál. David Limberský, bývalý kapitán fotbalistů Plzně, havaroval v opilosti, nadával policistům a v nejbližším duelu slavil svůj gól kroucením volantu... Teď to přece jen vypadá, že reakce přijde i ze strany FAČR a vedení národního týmu.

 

Ints Kalnins, Reuters

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV ujistil, že podle názoru jeho i kouče Pavla Vrby je Limberského chování neslučitelné s rolí reprezentanta. A dodal, že hříšník to pocítí při nejbližší nominaci.

Těžko očekávat, že by David Limberský vypadl z reprezentace navždy. V nominaci pro závěrečný kvalifikační dvojzápas s Tureckem a v Nizozemsku však nejspíš nebude. Češi už mají účast na ME ve Francii jistou, mimo jiné i proto, že Limberský v postupovém duelu v Lotyšsku otevřel skóre.

Teď je prostor přivést průšviháře k rozumu.

„Mluvil jsem o tom s trenérem Vrbou, má na to vlastní názor. Je to věc neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního týmu. Na to máme já i trenér jasný názor," říká Pelta víc než výmluvně.

Vrba skandál nesmázne

Pavel Vrba dobře zná Limberského již ze společného působení v Plzni. Minulý týden fanoušky ve vysílání na webových stránkách fotbalové asociace ujistil, že staré časy půjdou stranou. „Nechci to smáznout, určitě se k tomu postavím," prohlásil kouč národního mužstva.

„Limberský chybu uznal. Všichni jsme lidé a ať hodí kamenem ten, kdo neměl problém podobného rázu," řekl manažer reprezentace Dušan Fitzel.

„V Plzni už trest dostal. A ne malý. A civilní soud pak bude rozhodovat, jaký dostane trest. My se k celé záležitosti rovněž postavíme, protože máme na celou událost také svůj názor," předeslal Vrba. „Veřejnost se další naše kroky dozví a pochopí," dodal kouč a z náznaků se dalo soudit, že Limberského z reprezentace vyřadit nemíní.

Trapná oslava byla přes míru

Peltovy výroky jsou ovšem radikálnější. Odmítl zatím oznámit, že Limberský v reprezentaci nebude, z jeho slov je to však jasné.

„Přijde čas, kdy řekneme k Davidovi Limberskému jasný postoj. Nechci případ zlehčovat, ale nikdo se nezranil, došlo ke škodě na majetku - jeho majetku. Je to spíš věc pro klub, protože k nehodě došlo mimo reprezentační sraz. Mně spíš vadí jeho reakce v utkání v Příbrami, kde si z toho nepřímo dělal srandu," říká první muž českého fotbalu.

„Proto jsem o všem mluvil s reprezentačním trenérem. Měli bychom dát jasný signál, již v nejbližších dnech. Nechte se překvapit, nějaké rozhodnutí padne..." usmívá se Pelta.

Jasno bude nejpozději příští úterý, kdy Pavel Vrba oznámí nominaci pro závěrečné dva kvalifikační zápasy.

dos, ram, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..