Rubriky:

ME 2016

Limberského Vrba v nominaci vynechal, o důvodech ale odmítl mluvit a pohrozil, že odejde z tiskovky

29. září 2015 14:30 - Praha
(Aktualizováno: 29. září 2015 15:26)

Limberský je tabu. Pro reprezentačního kouče Pavla Vrbu zcela určitě. Z nominace na nadcházející kvalifikační zápasy s Tureckem a Nizozemskem ho vynechal, ale důvody, které ho k tomu vedly, odmítl vysvětlit. Natož aby byl ochoten je zdůvodňovat. Dokonce pohrozil, že odejde z nominační tiskové konference, pokud na toto téma padne byť jen jediná otázka. „Buď je to tiskovka o kvalifikačních zápasech a nominaci, nebo o Limberském. Pokud je o něm, já jdu pryč,“ pronesl Vrba ve strahovském sídle, kde sděloval nominaci.

 

Michal Doležal, ČTK

Přitom i on to byl, kdo ve videopřenosu ze Strahova nad dotazy fanoušků slíbil, že se fotbalová veřejnost dozví kroky, jež míní v případu Limberského podniknout. Sport.cz mu to ostatně připomněl...

Je na veřejnosti, aby pochopila

„Když napíšete, jaká je nominace, veřejnost to pochopí," reagoval na připomínku svého slibu, aniž by byl ochoten své nominační rozhodnutí jakkoli dál komentovat.

Ani odkaz na šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu, který uprostřed minulého týdne prohlásil, že veškeré informace o postoji k Limberského kauze zazní na nominační tiskové konferenci, s reprezentačním trenérem a jeho postojem nepohnul.

„Zeptejte se pana předsedy, já ho komentovat nebudu," odvětil lakonicky.

Už předtím navíc prohlásil, že pokud by dotazy měly směřovat na Limberského, je případně na dohodě s tiskovým oddělení Fotbalové asociace, aby uspořádalo zvláštní tiskovou konferenci.

„Já na ní být nemusím. O Davidovi jste toho napsali dost."

Ještě otázka a odejdu, pohrozil trenér

A Vrbova odpověď na otázku, zda je možné, aby Limberského do reprezentace povolal dodatečně, když si v kádru ponechal dvě volná místa?

„Nechám to na vás. Dokážete spekulovat o spoustě věcí, napište si tam, co chcete," prohlásil Pavel Vrba.

"Ještě jedna otázka na Davida a jdu pryč. Buď je to tiskovka o kvalifikaci a nominaci, nebo o Limberském. Pokud je o něm, já jdu pryč," pravil trenér národního týmu.

Kauza Limberského se přitom táhne od poloviny září, kdy s alkoholem v krvi havaroval na pražském Smíchově. Z místa nehody se poté snažil od svého vozu bentley utéct, ale policejní hlídka ho dostihla. Plzeňský obránce poté policisty urážel a nadával jim.

Peltu pohoršilo Limberského gesto

Ve Viktorii Plzeň přišel okamžitě o kapitánskou pásku a dostal milónovou pokutu. Čtyři dny po tomto excesu zahrál výtečně v ligovém utkání v Příbrami, kde vstřelil dva góly. První trefu oslavil tím, že přímo na trávníku předváděl pantomimickou scénu, při které točil imaginárním volantem.

„Kvitoval jsem přístup plzeňského klubu, který řešil Limberského přestupek radikálně. Ztráta kapitánské pásky znamená pro hráče hodně, výše pokuty je v českých poměrech nevídaná," kvitoval šéf českého fotbalu Miroslav Pelta razantní řešení přijaté vedením Viktorie a netajil, že ho pohoršilo hráčovo gesto ve zmiňovaném ligovém duelu.

„Mě osobně hodně naštvalo a dotklo se mě," nijak netajil první muž českého fotbalu.

V kádru není žádná nová tvář

Ke kvalifikačnímu zápasu s Tureckem, který se hraje 10. října na pražské Letné, a v Nizozemsku, jež je na programu 13. října v Amsterdamu, povolal trenér Vrba zatím 21 hráčů, dva další nominuje v pátek. V jeho výběru není žádný nováček, po zranění se vrací Jaroslav Plašil a Tomáš Necid.

„Někteří hráči dostanou větší prostor, než dostávali dosud. Podle mého jde totiž o ideální dvojzápas. Postup sice máme jistý, ale přípravná utkání to nebudou. A o motivaci hráčů se také starat nemusíme, protože hrajeme proti mužstvům Turecka a Holandska a v nich se ukáže, jakou mají kvalitu," komentoval svůj výběr Pavel Vrba.

Nominace reprezentace na kvalifikaci ME s Tureckem (10. října v Praze) a v Nizozemsku (13. října v Amsterdamu):  
Jméno Klub Starty Branky
Brankáři   
Petr Čech Arsenal 116 0
Tomáš Vaclík Basilej 3 0
Tomáš Koubek Liberec 0 0
Obránci   
Theodor Gebre Selassie Brémy 31 1
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 10 1
Václav Procházka Plzeň 12 0
Mario Holek Sparta 8 0
Michal Kadlec Fenerbahce Istanbul 60 8
Marek Suchý Basilej 22 0
Filip Novák Midtjylland 1 0
Záložníci   
Bořek Dočkal Sparta 19 6
Jiří Skalák Mladá Boleslav 1 0
Vladimír Darida Hertha Berlín 27 1
Josef Šural Liberec 3 0
Milan Petržela Plzeň 16 0
David Pavelka Liberec 2 0
Jaroslav Plašil Bordeaux 94 6
Ladislav Krejčí Sparta 16 2
Útočníci   
David Lafata Sparta 36 8
Tomáš Necid Bursaspor 31 8
Milan Škoda Slavia 3 2
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..