Rubriky:

ME 2016

Maďaři chtějí slavit z postele, Češi však možná místenku Lucky loser přihráli Turkům

13. října 2015 15:39 - Praha

Rozjaření Slováci se stali osmnáctým jistým účastníkem fotbalového mistrovství Evropy 2016 ve Francii. Tím ale kompletování startovního pole zdaleka nekončí. Dnes večer přibudou další dva šťastlivci a je dost možné, že jeden z nich už nebude muset vůbec kopnout do míče. Nejlepším týmem z třetích příček je totiž Maďarsko, jež má dohráno. Předstihnout ho může už jen Turecko.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pojem Lucky loser je známý z tenisu. Neprojdete kvalifikací, ale díky tomu, že se z hlavní soutěže někdo odhlásí, do ní nakonec přece jenom postoupíte.

A takovým šťastným poraženým může být i Maďarsko. Samozřejmě díky novému modelu evropského fotbalového šampionátu, jehož se poprvé zúčastní 24 mužstev. Spolu s pořadatelskou Francií se turnaje zúčastní první dva týmy ze všech devíti kvalifikačních skupin. Tady zbývá už jen poslední otazník. Jestli ve skupině H jistou Itálii doplní Norsko, nebo Chorvatsko.

Tabulka třetích týmů:      
1. Maďarsko (skup. F) 8 4 3 1 8:5 15
2. Chorvatsko (H) 8 4 3 1 17:5 14
3. Ukrajina (C) 8 4 1 3 11:4 13
4. Dánsko (I) 8 3 3 2 8:5 12
5. Švédsko (G) 8 3 3 2 11:9 12
6. Irsko (D) 8 3 3 2 8:7 12
7. Slovinsko (E) 8 3 1 4 10:11 10
8. Turecko (A) 7 2 3 2 9:8 9
9. Bosna a Herc. (B) 7 2 2 3 8:10 8

Turecku musí pomoci i Kazachstán

Ve hře bude ale také všech devět zemí ze třetích příček - a nejlepší tým v redukované společné tabulce, v níž se jim škrtají výsledky s posledním týmem v jejich skupinách, také postoupí přímo. Zbývajících osm pak bude v baráži klasicky vylosováno do čtyř dvojic, jejichž vítězové po zápasech doma - venku seznam účastníků ME uzavřou.

Redukovanou tabulku vedou Maďaři se ziskem 15 bodů a dnes večer už je mohou předstihnout pouze Turci. Co k tomu tým od Bosporu potřebuje? Porazit doma Island a doufat, že Kazachstán vyhraje v Lotyšsku, které by tak spadlo v „české" skupině A na poslední místo. Pak by se Turecko dostalo v redukované tabulce na 16 bodů.

Maďaři jsou tedy natěšení slavit, klidně si mohou večer zalézt do postele a v teple jen sledovat potřebné výsledky. Nedá se ovšem vyloučit, že Češi sobotní domácí porážkou na Letné přihráli místenku šťastného poraženého přece jen Turkům...

Jistými účastníky baráže jsou zatím Ukrajina, Švédsko, Slovinsko, Dánsko a Irsko. O dalších třech zemích se rozhodne večer.

Jistí účastníci ME 2016:
Francie (pořadatel)
Albánie
Anglie
Belgie
Česko
Island
Itálie
Německo
Polsko
Portugalsko
Rakousko
Rumunsko
Rusko
Severní Irsko
Slovensko
Španělsko
Švýcarsko
Wales
dos, Sport.cz

Stane se šťastným poraženým a postoupí tak na ME tým Maďarska, nebo Turecka?

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..