Rubriky:

ME 2016

Suchý má štěstí v neštěstí. Dostal trest jen na jeden zápas, o EURO jako Řepka nepřijde

22. října 2015 13:55 - Praha
(Aktualizováno: 22. října 2015 15:16)

Český fotbalový reprezentant Marek Suchý dostal za vyloučení v závěrečném kvalifikačním duelu v Nizozemsku trest na jeden zápas. Přijde tak jen o úvodní utkání ME 2016 a jeho nominaci na šampionát by tedy nemělo nic bránit. Trenér Pavel Vrba avizoval, že hranou je pro něj stopka na dvě utkání. Brousek Tomáš Řepka kvůli trestu na dvě utkání přišel o slavné EURO 1996...

 

United Photos, Reuters

Bál se po faulu na Memphise Depaye a rovnou obdržené červené kartě nejhoršího. V případě vyššího trestu klidně mohl o start na šampionátu přijít. "Doufám v co nejmenší trest. Jeden nebo dva zápasy," modlil se Marek Suchý hned v Amsterdamu.

Štěstí v neštěstí měl hned dvakrát. Nejprve v zápase samotném - deset statečných si i bez svého stopera poradilo a dovedlo utkání k cenné výhře 3:2. A teď hlavně u discplinární komise UEFA. Suchý dostal stop je jediné uktání. V přátelských zápasech si trest neodmaže. Pokud tedy bude v konečné nominaci, přijde jen o úvodní duel šampionátu ve Francii.

A teď není žádný důvod, proč by zkušený obránce Basileje, který v utkání s Tureckem navlékl i kapitánskou pásku národního týmu, ve výpravě chyběl. "Dva zápasy trestu, to je hrana. Jeden zápas není žádný problém, ale pak už bychom museli zvažovat co s tím," řekl po utkání kouč Pavel Vrba.

Český fotbal už dva podobné případy musel rozlousknout. Tvrďák Tomáš Řepka vyfasoval za vyloučení v dresu týmu do 21 let trest na dva zápasy a trenér Dušan Uhrin ho kvůli tomu nevzal na stříbrné EURO 1996. V posledním zápase kvalifikace na následující šampionát pak byl vyloučen Patrik Berger a také dostal stop na dvě utkání. Kouč Jozef Chovanec ho na ME 2000 vzal. Češi tam však již po dvou zápasech byli vyřazeni a Berger si zahrál jen ve třetím utkání proti Dánsku, jež bylo již předem odsouzeno jako rozlučkové...

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..